Łuki gięto-klejone - doskonała baza pod architekturę ogrodową

W ofercie Jagram znajdziemy setki kształtów drewnianych łuków, na bazie których zbudować możemy hale produkcyjne, zabudowy basenów, kościoły, biura, budynki mieszkalne, zadaszenia tarasów, wiaty na samochody, mosty, hamaki, altany, a także półprodukty np. łuk drewniany do pergoli, lukarny, zabudowy przestrzeni wystawienniczych.

Łuki gięto-klejone - doskonała baza pod architekturę ogrodową

Z jakiego drewna powstają drewniane łuki konstrukcyjne?

Łuki konstrukcyjne powstają z drewna klejonego powstałego ze sklejenia ze sobą odpowiedniej ilości cienkich kilkumilimetrowych lamel. Z tych lamel kształtowane są łuki za pomocą specjalnie zaprojektowanej prasy, klejone klejami poliuretanowymi. Finalnie dają możliwość tworzenia wieloosiowych łuków osiągając dobry stosunek ceny do zużycia materiałów.

Łuki wykonane w technologii drewna konstrukcyjnego gięto-klejonego to nowoczesne, ekologiczne i lekkie materiały. Pozwalają na budowanie zaawansowanych konstrukcji od ogrodowych do wielkogabarytowych konstrukcji do których wykorzystuje się potężne 18 metrowe dźwigary drewniane klejone. Rekonstrukcje budynków w których łuki drewniane konstrukcyjne zastępują zniszczone często zabytkowe wydzielone części budowli.

Infrastruktura ogrodowa z łuków gięto-klejonych
Jedna z realizacji wykonanych przez Jagram-Pro fot. Jagram-Pro S.A.

Łuki z drewna klejonego to estetyka, łatwość i szybkość montażu, wszystkie elementy wykonane w technologii gięcia i klejenia są wykończone w sposób pozwalający na ich dokładny i łatwy montaż. Możliwość nadawania drewnu dowolnego kształtu sprawia, iż kształt okrągły dachu nie stanowi żadnego problemu dla wykończenia, nie musimy dostosowywać się do standardów istniejących możemy otrzymać produkt którzy dokładnie potrzebujemy. W ofercie Jagram-Pro S.A. znajdziemy łuki do programu ogrodowego, do wiat samochodowych, do zadaszeń, do konstrukcji czy lukarn. Prócz łuków nie może zabraknąć kantówek dedykowanych jak również standardowych dzieląc je ze względu na przekrój. Zwieńczeniem naszego doświadczenia są unikalne w 100% indywidualne konstrukcje, które wykorzystują potencjał łuków drewnianych z drewna gięto-klejonego.

Zastosowanie klejonych łuków konstukcyjnych

Łuki klejone są wykorzystywane również jako krokwie dachowe, co za tym idzie tworzą nowoczesne carporty, zadaszenia i wiaty w nowoczesnym wzornictwie. Całość składa się na nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Łuki z drewna klejonego klejone są w technologiach potwierdzonych certyfikatami z pełną odpowiedzialnością producenta - Jagram-Pro S.A.

Łuki carportowe są idealnym rozwiązaniem do samodzielnego stworzenia nietypowych konstrukcji. Mały promień gięcia umożliwia tworzenie łuków gięto-klejonych idealnie dopasowanych do potrzeb. Impregnacja zanurzeniowa sprawia, że łuki są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo można je malować nadając taki kolor, jaki tylko chcemy. 

Łuk pergolowy z drewna klejonego
Łuk pergolowy z drewna klejonego fot. Jagram-Pro S.A.

Nowoczesny park maszynowy jak również zastosowanie wysokiej jakości surowców umożliwia produkcję łuków konstrukcyjnych o rozpiętości do 15 m, odznaczających się wysoką wytrzymałością i jakością tych elementów – zgodnie z normą EN 14080 – GL 24 c. Szeroka gama oferowanych łuków umożliwia budowanie zaawansowanych i niepowtarzalnych konstrukcji, takich jak:

  • mosty,
  • zadaszenia tarasów,
  • basenów
  • wiat garażowych
  • zadaszenia pasaży handlowych,
  • zadaszenia pasaży wystawowych
  • lukarny domków rodzinnych.

Łuki do płotów i pergoli stanowią najbogatszą grupę asortymentową, ze względu na możliwość ich różnorodnego wykończenia. Oferowane są łuki płotowe, które mogą być obrobione i przygotowane do wstawienia w płot, czyli sformatowane, wybrane i zaczopowane. Wszystkie te operacje są wykonywane pod konkretne zamówienia klienta, zgodnie z jego rysunkami.

źródło i zdjęcia: Jagram-Pro S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT