Jak zaaranżować ułatwiający naukę pokój dziecięcy?

Nowy rok szkolny to wyzwanie dla niejednego ucznia, dlatego dorośli powinni w jak największym stopniu ułatwić im przyswajanie wiedzy. Nietypowe zabiegi aranżacyjne w pokoju umilą czas spędzany za biurkiem, poprawią koncentrację i zachęcą do sięgnięcia po książki.

Jak zaaranżować ułatwiający naukę pokój dziecięcy?

Pokój młodego piłkarza

Jak zachęcić zapalonego piłkarza do odrabiania lekcji? Strzałem na miarę Ligi Mistrzów może być zrobienie z biurka bramki, przez co na starcie będzie budzić pozytywne skojarzenia. Proste biurko pomalowana emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt w kolorze N434 będzie stanowiło wyjątkowo elegancko ramę po naciągnięciu białej siatki. Zwykłe krzesło i pojemnik na przybory odświeżone emalią Tikkurila w seledynowym odcieniu X442 dodadzą lekkości całej aranżacji, a ściana pomalowana na kolor F427 odporną na zabrudzenia farbą Tikkurila Optiva Semi Matt 7, nie zaburzy pierwszoplanowej roli bramki. Dodatkowo, tak przygotowany pokój w przerwach od nauki pozwoli na treningi strzałów do bramki. Warto dodać, że farba Optiva Semi Matt oraz emalia Everal Aqua Semi Matt otrzymały pozytywną rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Pokój pobudzający do nauki

Zmysły uczniów skarżących się na monotonię dnia i nudę pobudzą ożywcze barwy wprowadzone do pokoju dziecka np. przez pomalowanie mebli. Stare piętrowe łóżko w nowym, intensywnie żółtym kolorze S300 emalii Everal Aqua Semi Matt 40 nada wnętrzu świeżości, a jego mieszkańcom zapewni zastrzyk energii. Szafka w bardziej stonowanym turkusowym odcieniu F360 pozwolili zróżnicować kolorystykę wnętrza, zaś pomalowanie fragmentu ściany czarną farbą tablicową wykreuje przestrzeń podbijającą kolory, którą dzieci będą mogły dekorować według własnych bieżących pomysłów i upodobań.

Intensywny, żółty kolor doskonale pobudzi zmysły po powrocie z zajęć w szkole fot. Tikkurila Polska S.A.

Stylowy pokój dla dziewczynki

Sposobem na urozmaicenie pokoju dziewczynki zainteresowanej modą będzie pomalowanie drobnych przedmiotów wyjątkowymi kolorami. Designerski wieszak na biżuterię ozdobiony kolorem F497 Paper emalii Tikkurila Everal Aqua Matt 10 będzie się pięknie prezentował na tle pastelowych liliowo-miętowych ścian. Nietuzinkowy charakter wnętrza dodatkowo podkreślą pudełka na drobiazgi udekorowane perłową farbą Tikkurila Taika Paint Pearl w delikatnych różach 2076 Mercury i 2074 Venus.  

Młoda projektantka mody powinna mieć odpowiednie wyposażenie w pokoju fot. Tikkurila Polska S.A.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT