Szare ściany - sposób na niepowtarzalne i przytulne wnętrzne

Szare ściany nadają pomieszczeniu eleganckiego charakteru, co tworzy niepowtarzalną aranżację. Świetnie sprawdza się w industrialnych wystrojach, a po dodaniu odpowiednich dekoracji, pomieszczenie będzie bardzo przytulne. Sprawdzonym sposobem na ukazanie piękna szarości jest połączenie jej z naturalnym drewnem.

Szare ściany - sposób na niepowtarzalne i przytulne wnętrzne

Nowoczesna kuchnia utrzymana w szarych barwach

Prostota i oszczędność dekoracji tworzą stylistykę nowoczesnej kuchni. Klimat nieformalnej elegancji można stworzyć łącząc białe meble z szarymi ścianami w odcieniu l487, pomalowanymi farbą odporną na zabrudzenia - Tikkurila Optiva Semi Matt 20. Wprowadzenie silnego akcentu z jasnego drewna na podłodze, a także w dodatkach w formie oryginalnego drewnianego krzesła i blatu kuchennego, ociepli wystrój, zapewniając przytulną atmosferę i dodatkowo rozświetli pomieszczenie.

W kuchni wykorzystano farbę odporną na zabrudzenia - Tikkurila Optiva Semi Matt 20 fot. Tikkurila Polska S.A.

Szara jadalnia w stylu industrialnym

Drewno będzie świetnym kompozycyjnym przełamaniem jadalni w industrialnym stylu. Nastrój zbudują ściany w intensywnej szarości 1937 z palety Tikkurila Deco Grey, w otoczeniu których główną rolę zagra prosty drewniany stół. Zestawienie go z czarnymi krzesłami w różnych kształtach doda pomieszczeniu finezji, a dodatek długich czarnych żyrandoli i udekorowanie ściany deskami w różnych odcieniach pozwoli uzyskać designerski efekt.

Ściany jadalni pomalowano intensywnym szarym kolorem z palety Tikkurila Deco Grey fot. Tikkurila Polska S.A.

Szary salon w stylu skandynawskim

Połączenie szarości z drewnem to także sprawdzony punkt wyjścia do stworzenia urzekającego wnętrza w stylu skandynawskim. Delikatny odcień ścian 1959 głęboko matowej farby Tikkurila Optiva Matt 5 harmonijnie skomponuje się z bieloną drewnianą podłogą, podkreślając jasny charakter stylizacji. Dołożenie akcentów dekoracyjnych w formie krzeseł i mebli w odcieniu ciepłego drewna doda wnętrzu przytulności. W skandynawskiej konwencji ważną rolę odegrają także proste, ale przytulne siedziska – sofa i pufy oraz dodatki jak koc czy dywan. Bazowanie na tonacjach białych i szarych w doborze tych elementów wyposażenia będzie trafionym kompozycyjnym rozwiązaniem, umożliwiającym stworzenie atrakcyjnego i spójnego w wystroju wnętrza.

Salon pomalowany matową farbą Tikkurila Optiva Matt 5 fot. Tikkurila Polska S.A.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT