Śnieżka to jedyna firma w branży posiadająca Akredytowane Laboratorium Badawcze, dlatego może i chce dzielić się wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych. W ramach "Koloratorium" Śnieżka pokazuje, że chemia i biologia są obecne w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie codziennego życia.
- Program oparliśmy o przekonanie, że nauka tych przedmiotów może być fantastyczną formą poznawania świata i drogą do rozwijania pasji. Chcemy zapewniać młodym ludziom jak najlepsze warunki do tego, aby mogli swobodnie i z przyjemnością poszerzać swoją wiedzę w dziedzinach szczególnie bliskich naszej branży - mówi Aleksandra Małozięć, manager ds. komunikacji korporacyjnej w FFiL Śnieżka SA.
Pilotażowa edycja "Koloratorium" zrealizowana została na Podkarpaciu i adresowana była do placówek z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. mieszkańców.
Formuła konkursu polegała na popularnej i angażującej uczniów oraz szkoły rywalizacji - wykonywaniu różnorodnych zadań, za które przyznawane były punkty, liczące się do ogólnej puli. W głównej konkurencji nauczyciele wraz z uczniami przedstawili w formie krótkiego filmu pracownię chemiczną, która inspiruje i motywuje do działania.
LAUREACI PILOTAŻOWEJ EDYCJI "KOLORATORIUM" OD FIRMY ŚNIEŻKA
Do ścisłego finału akcji zakwalifikowało się aż 13 szkół, z których komisja konkursowa wybrała 3 placówki. Najlepsza z nich okazała się Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach, wygrywając pełną renowację pracowni biologiczno-chemicznej wraz z wyposażeniem.
- Zupełnie inaczej jest, kiedy widzimy coś na własne oczy, a nie tylko oglądamy w podręcznikach. A nauka przez doświadczenia, które teraz będziemy mogli stale przeprowadzać w nowej pracowni, jest zwyczajnie łatwa - mówi Weronika, uczennica VIII klasy kosienickiej szkoły.
Uroczyste otwarcie mini laboratorium w Kosienicach odbyło się 18 września 2018 roku z udziałem dzieci, ich rodziców, przedstawicieli szkoły, lokalnego samorządu, reprezentantów mediów i FFiL Śnieżka SA.
Gościem specjalnym wydarzenia była dr. hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, pracownik naukowy Katedry Biotechnologii Środowiskowej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, współgospodarz programu "Wynalazcy przyszłości" w Canal+ Discovery. Przeprowadziła ona pierwszą, pokazową lekcję w nowej sali, prezentując uczniom ciekawe eksperymenty.
W pilotażowej odsłonie akcji, oprócz szkoły z Kosienic, nagrodzeni zostali również pozostali laureaci.
Mini laboratorium z wyposażeniem o wartości 15 000 zł otrzymała Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu, zaś pracownię o wartości 10 000 zł Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem.
Wszystkie placówki otrzymały również produkty Śnieżki niezbędne do renowacji sal. Nagrody przyznano także w konkursie indywidualnym dla uczniów.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z otwarcia laboratorium w Kosienicach
Już wkrótce rozpoczną się zapisy do II edycji "Koloratorium", która tym razem swoim zasięgiem obejmie całą Polskę.
Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej: www.koloratorium.pl
Źródło i fot.: ŚNIEŻKA
Komentarze