Ostatni dzwonek na wzięcie udziału w konkursie Baumit Fasada Roku 2018

Fasada Roku 2018 to prestiżowy konkurs pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) i Fundacji Twórców Architektury (FTA). W puli nagród dla zwycięzców czeka 50 000 zł, pięć prestiżowych tytułów oraz pięć gwarantowanych przepustek do międzynarodowej fazy rozgrywek w różnych kategoriach. To ostatnie chwile na wzięcie udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca września br.

Ostatni dzwonek na wzięcie udziału w konkursie Baumit Fasada Roku 2018

IDEA I ZASADY KONKURSU FASADA ROKU 2018

Fasada Roku to konkurs, który od 2007 r. przyczynia się do kształtowania trendów i promowania jakości w branży budowlanej.

Jego ideą jest docenienie elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na prezencję samego budynku, ale również odgrywającego istotną rolę w kształtowaniu otaczającego nas krajobrazu.

Edycja 2018 jest już jego dwunastą odsłoną. Obiekty można zgłaszać w pięciu kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”.

To oznacza, że uczestnikiem konkursu może być praktycznie każdy obiekt z elewacją wykończoną między 01.01.2017 a 30.09.2018 przy użyciu kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

Zgłoszenia może dokonać każdy podmiot zaangażowany w proces budowy: architekt, inwestor i wykonawca.

Do 30.09.2018 r. należy wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie www.fasadaroku.pl, pamiętając przy tym o załączeniu minimum 5 zdjęć w wysokiej rozdzielczości (min. 2400x1600 pikseli), przedstawiających ogólny widok obiektu na tle jego okolicy, każdą z jego stron, a także detale dające możliwość oceny wykonania zasadniczych partii wykończenia.

W przypadku obiektów po termomodernizacji lub zabytkowych po renowacji istotny jest także stan budynku sprzed prac remontowych.

O tym, komu w udziale przypadnie 10 000 zł, prestiżowy tytuł Fasada Roku 2018 i szansa, by zawalczyć o jeszcze cenniejsze nagrody na etapie międzynarodowym – Baumit Life Challenge 2019, zdecyduje profesjonalne jury złożone z cenionych architektów, specjalistów branży budowlanej i przedstawicieli uznanej prasy branżowej.

Ocenie podlegać będą, takie kryteria jak zastosowana kolorystyka i struktura elewacji, wkomponowanie budynku w otoczenie, a także dbałość o detale architektoniczne. W przypadku budynków po renowacji kluczowym aspektem będzie poszanowanie historycznej tradycji. Zwycięzców poznamy już w listopadzie.

Zanim jednak przyjdzie czas na ostateczne rozstrzygnięcie, swoje przysłowiowe pięć minut mają Internauci, którzy do końca października br. mogą wskazywać swoje typy za pośrednictwem strony www.fasadaroku.pl.

Zasady plebiscytu są proste. Każdy ma do rozdysponowania po jednym głosie we wszystkich z pięciu kategorii. Projekty z największym poparciem w swojej grupie otrzymają „Wyróżnienie Internautów”.

Patronat Honorowy nad Fasadą Roku 2018 objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA).

Wśród mediów patronujących XII edycji konkursu firmy Baumit znalazły się, tak prestiżowe redakcje jak: „Architektura-Murator”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, a także portale internetowe: architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl, sztuka-architektury.pl czy muratorplus.pl.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.fasadaroku.pl, a także na: www.baumit.comwww.facebook.com/BaumitPolska

Źródło i fot. BAUMIT

FILMY OSTATNIO DODANE