Podczas urządzania kuchni należy pamiętać, że podłogę czeka bardzo intensywna eksploatacja. Zachlapania, zabrudzenia i duże zmiany wilgotności to nieodłączne elementy codziennego korzystania z tego pomieszczenia. Dlatego tak ważna jest solidna podstawa. Sprawdzamy, jaki materiał sprawdzi się najlepiej na linii kuchennego frontu.
Drewno do zadań specjalnych
Drewniana podłoga w kuchni nie jest aż tak rzadko spotykanym rozwiązaniem. Kuchnia jest wymagającym pomieszczeniem i drewno nie ma w niej lekko. Para powstająca podczas gotowania, rozlane płyny i zalania narażają materiał na kontakt z wilgocią, dlatego tak istotny jest właściwy dobór materiału i jego właściwa pielęgnacja. Bambus skręcany antyczny lub tygrysi, to idealni kandydaci do zmierzenia się z kuchennym wyzwaniem. Są to gatunki o wyjątkowej wytrzymałości, a ich jasna kolorystka może stanowić neutralne tło niemal każdej aranżacji. Dodatkowo piaskowe odcienie sprawiają, że nie widać na nich kurzu i zabrudzeń, które byłyby wyraźne na ciemnych powierzchniach.
Podłogi z drewna bambusowego ze względu na swoją naturalną wytrzymałość, to sprawdzone rozwiązanie do pomieszczeń o dużej intensywności użytkowania. Jednak odpowiednia impregnacja np. wykończenie w wosku twardym olejnym sprawia, że większość gatunków drewna zyskuje niezbędne w kuchni właściwości. Wosk to idealne zabezpieczenie przed wilgocią, plamami z wody, brudem i kurzem, dzięki czemu możemy sięgnąć po rodzime gatunki drewna - np. dęby. W tym przypadku gama kolorystyczna jest dużo większa: od bardzo jasnego Dębu Bielonego aż po np. ciemnobrązowy Dąb Dover, więc bez trudu możemy dopasować podłogę do charakteru wnętrza, podpowiada Katarzyna Wątor, ekspert firmy Kopp.
Nie ma co chować głowy w piasek i bać się wody - regularna impregnacja olejami ochronnymi, wnikającymi w strukturę drewna oraz we wszelkie jego pory skutecznie przeciwdziała szkodliwemu wpływowi wilgoci. Efekt? Zadbana drewniana podłoga w kuchni, w odróżnieniu od kamienia czy https://wykanczanieb2b.pl/płytek ceramicznych, odwdzięczy się nam ciepłą, miłą dla stóp powierzchnią i równie przyjazną atmosferą.
Podłogi winylowe
Dla tych, którzy szukają rozwiązań łatwiejszych w eksploatacji ciekawą propozycją są podłogi winylowe. Panele na rdzeniu z twardego PVC z kolekcji SPLASH2O i SPLASH2O Light marki Floover są całkowicie wodoodporne i posiadają wyjątkową stabilność wymiarową. Nieważne jak często je brudzimy i zmywamy - są praktycznie do zdarcia. Nie do przecenienia są również inne zalety PVC: antypoślizgowość, odporność na zaplamienia i środki chemiczne, a także, co jest szczególnie istotne w przypadku dużej wilgotności - na grzyby i bakterie. Nowoczesne dekory podłóg winylowych są bardzo precyzyjnie wykonane, więc w pełni oddają rysunek drewna czy kamienia - zachowując przy tym wszystkie zalety PVC.
Podłogi drewniane i winylowe to alternatywa dla zimnych https://wykanczanieb2b.pl/płytek ceramicznych i naturalnego kamienia. Jeśli cenimy sobie ciepłe w odbiorze podłogi i możemy poświęcić czas na ich właściwą pielęgnację - wybór drewna zapewni wnętrzu elegancję i komfort, jaki daje otaczanie się naturalnymi materiałami. Jeśli żyjemy szybko i intensywnie i szukamy nowoczesnych oraz łatwych w eksploatacji rozwiązań, podłoga winylowa z wybranym wzorem: drewna, kamienia, a nawet dywanu z tkanego PVC - pozwoli na maksimum ekspresji i zero troski.
źródło i zdjęcie: Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe
Komentarze