Spotkanie zorganizowała Fundacja Twórców Architektury, a zajęcia poprowadzili architekci oraz osoby z pracowni modelarskiej. Firma Baumit dostarczyła produkty do renowacji.
Warsztaty architektoniczne, których współorganizatorem był Baumit, rozpoczęła pogawędka o tym, co to jest rewitalizacja. Następnie dzieci brały udział w zabawie: "Jakim zabytkiem chciałbyś być?" i wybrały obiekt, z którym najbardziej się utożsamiają.
Kolejne architektoniczne zadanie polegało na wykonaniu projektu odnowienia elewacji jednej z jeżyckich kamienic. Po przygotowaniu projektów i szybkim posiłku regeneracyjnym, 5 zespołów przystąpiło do pracy. Farbami udostępnionymi przez firmę Baumit, odmalowano 5 makiet kamienic.
Uczestnicy warsztatu architektonicznego zaskoczyli organizatorów precyzją wykonania i niezwykle dużym zaangażowaniem w prace plastyczne. Z kolei kolorowy efekt końcowy wzbudził powszechne zadowolenie.
Warsztaty odbywają się w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej pod tytułem: "Rewitalizacja w budowie - Tworzymy zręby rewitalizacji w Polsce" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Organizatorzy spotkania chcieli przybliżyć dzieciom ideę renowacji zabytkowych obiektów w ich okolicy, a także poprzez zabawę zachęcić najmłodszych do dbania o estetykę naszego otoczenia.
"Program Rewitalizacji społecznej, w ramach którego prowadzone były warsztaty "Rewitalizacja przez przywracanie" idealnie wpisuje się także w działalność naszej firmy. Każdego dnia dostarczamy bowiem na place budowy produkty renowacyjne, które przywracają dawny blask zabytkowym obiektom. Dzieci, które miały okazję spotkać się z architektami i pod ich opieką wykonać makiety kamienic, dowiedziały się, co nieco o odnawianiu budynków, a także mogły zaprezentować swoją wizję rewitalizacji zabytkowych obiektów" podsumowuje Aleksandra Gilewska, manager ds. marketingu w firmie Baumit.
źródło i zdjęcie: Baumit
Komentarze