Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej od Bruk-Bet

Trzeci odcinek porad ekspertów Bruk-Bet Solar, polskiego producenta paneli fotowoltaicznych najwyższej jakości.

CO OTRZYMAMY PRZY ODBIORZE INSTALACJI?

Przy przekazywaniu instalacji przez firmę wykonawczą powinniśmy otrzymać: karty techniczne, dokumenty gwarancji, instrukcje instalacji, protokół z wykonanych pomiarów, koncepcję projektową instalacji.

KIEDY MOŻNA ZACZĄĆ "ZARABIAĆ" NA INSTALACJI?

By korzystać z domowej elektrowni, trzeba zgłosić się do zakładu energetycznego z kompletem dokumentów: zgłoszeniem przyłącza mikroinstalacji, schematem ideowym instalacji, kartami katalogowymi falownika i modułów oraz deklaracją zgodności. Zakład energetyczny ma 30 dnia na wymianę licznika na dwukierunkowy. Dopiero wtedy możemy zacząć korzystać z produkcji energii.

ILE DOSTANIEMY GWARANCJI?

Standardowa gwarancja na moduły fotowoltaiczne Bruk-Bet Solar wynosi 12 lat. Można ją przedłużyć. W razie potrzeby klient zgłasza reklamację na moduł fotowoltaiczny bezpośrednio do Bruk-Bet Solar. Musi wtedy przedstawić kartę gwarancyjną, zdjęcia instalacji oraz protokół reklamacyjny będący częścią gwarancji.

CZY INSTALACJĄ FOTOWOLTAICZNĄ MOŻNA ZARZĄDZAĆ ON-LINE?

Producenci falowników dostarczają też aplikacje, dzięki którym można on-line monitorować pracę domowej instalacji.

CZY WARTO WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE INSTALACJI?

Instalacja fotowoltaiczna na dachu jest zwykle objęta ubezpieczeniem na dom. W przypadku wolno stojącej – warto wykupić specjalną polisę.

CZY ZIMĄ TEŻ INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA PRODUKUJE ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ?

Nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej powstają latem, zimą produkcja prądu jest mniejsza. Właściciel domu ma w sumie rok na zużycie energii przechowywanej w sieci energetycznej. Opłata za magazynowanie energii w sieci to 20% przesłanej energii.

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE