Jak zamontować własną instalację fotowoltaiczną?

 

Eksperci Bruk-Bet Solar radzą, jak optymalnie dobrać instalację fotowoltaiczną oraz jak wygląda droga do własnej instalacji. Dobrą praktyką firmy, zajmującej się montażem instalacji fotowoltaicznych jest wizja lokalna u klienta.

Podstawą wyliczenia wielkości instalacji są faktury za energię elektryczną. Projektant wykonuje dokumentację fotograficzną dachu. Wielkość instalacji fotowoltaicznej powinna wynikać z rocznego zużycia energii.

Warto rozważyć, jakie będzie zapotrzebowanie na energię elektryczną w przyszłości, czy nie planujemy zainstalować nowych urządzeń, np. klimatyzacji albo podgrzewania wody w basenie. Dla domu jednorodzinnego zwykle wystarcza instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kWp.

Wizja lokalna jest także po to, by dobrać odpowiedni stelaż właściwy dla danego pokrycia dachu. Praktycznie na każdym pokryciu można zamontować panele fotowoltaiczne. Jeśli brakuje miejsca na dachu, rozwiązaniem może być instalacja naziemna.

Zakup paneli fotowoltaicznych wraz z usługą montażu – to najlepsze rozwiązanie. Zyskujemy nie tylko niższy VAT za materiały (8% a nie 23%), ale też większą pewność co do jakości instalacji. Instalacja fotowoltaiczna będzie pracować ponad 25 lat. Bruk-Bet Solar udziela 25 lat gwarancji na moc swoich paneli i 12 lat na elementy elektryczne.

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE