Nowoczesna łazienka z wanną - trendy 2024 roku

W nowoczesnych łazienkach kabiny prysznicowe coraz częściej zastępują tradycyjne wanny. Mimo to, miłośnicy relaksujących kąpieli nie muszą rezygnować z ulubionego rozwiązania. Istnieje możliwość kompromisu – wyposażenia łazienki zarówno w prysznic, jak i wannę.

Nowoczesna łazienka z wanną - trendy 2024 roku

Prezentacja przestronnej łazienki z wolnostojącą wanną o opływowych kształtach, umieszczoną na podwyższeniu, jest zupełnie inna (patrz zdjęcie otwierające artykuł). Wnętrze, w którym dominują biel i odcienie szarości, wydaje się jaśniejsze i większe. Szczególną uwagę skupiono na strefie wanny, która jest wyeksponowana w sposób wyjątkowy.

Duże, stylowe lustro umożliwia podziwianie się podczas kąpieli, obok stoi gustowny stolik z świecami, a całość uzupełnia elegancka bateria Fiesta, specjalnie przeznaczona do tego typu wanien. Wszystko to sprawia, że wnętrze prezentuje się niezwykle efektownie.

Codzienny komfort w łazience

Istnieje kilka kluczowych aspektów przy aranżacji komfortowej strefy kąpieli. Przede wszystkim warto zastanowić się nad odpowiednim miejscem na wannę. Ważne jest, by uwzględnić nie tylko osobiste preferencje, ale także warunki przestrzenne łazienki — umiejscowienie wanny w centrum, pod oknem czy przy ścianie ma różne zalety.

Równie istotna jest funkcjonalność otoczenia wybranej wanny. Czy będziemy mieli łatwy dostęp do kosmetyków, ręcznika czy szlafroka? Kluczowe jest także dobranie funkcjonalnej baterii, która zapewni komfortową kąpiel wszystkim użytkownikom.

Dodatkowo, strefa kąpieli powinna być nie tylko praktyczna, ale też estetycznie wpasować się w ogólny wystrój wnętrza.

Przykłady aranżacji z bateriami marki FERRO pokazują, jak modnie i atrakcyjnie można wyposażyć łazienki, gdzie wanna pełni główną rolę.

W łazience wszystko pod ręką

W tej stylowej, choć kompaktowej łazience znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do codziennej higieny. Przeszklona ścianka skutecznie dzieli przestrzeń na strefę umywalkową i wannową, zapewniając ochronę przed rozpryskiwaniem wody.

Przestrzeń pod wanną została inteligentnie wykorzystana do przechowywania kosmetyków i środków czystości, co ułatwia ich używanie.

Aby dodać wnętrzu odpowiedniej atmosfery, warto umieścić w łazience aromaterapeutyczną świecę lub kominek.

Kompleksowość aranżacji podkreśla doskonale dobrana armatura Zicco – ścienna bateria z zestawem natryskowym, charakteryzująca się oryginalnym, asymetrycznym kształtem i chromowaną powłoką, która harmonizuje z wystrój wnętrza.

ZICCO - bateria wannowa z zestawem natryskowym.

Łazienka w towarzystwie natury

Miłośnicy bliskości z naturą z pewnością docenią łazienkę w stylu loftowym. W tym minimalistycznym wnętrzu strefa kąpieli znajduje się pod oknem, co pozwala roślinności z zewnątrz zaglądać do środka.

Naturalny charakter wnętrza podkreślają drewniane elementy: podłoga, drzwi oraz obudowa wanny, które harmonizują z otoczeniem zewnętrznym.

Żywe rośliny doniczkowe dodatkowo ożywiają przestrzeń, łagodząc industrialny charakter aranżacji.

Towarzysząca owalnej wannie nowoczesna bateria podtynkowa Algeo Square wyróżnia się charakterystyczną, geometryczną formą, doskonale wpisując się w styl całego pomieszczenia.

ALGEO SQUARE - bateria wannowa podtynkowa ścienna.

Dwa w jednym, czyli komfort do kwadratu

Nawet w małej przestrzeni można zrealizować marzenie o posiadaniu zarówno wanny, jak i prysznica. Idealnym rozwiązaniem jest łazienka w nowoczesnym stylu z nawannową kabiną prysznicową.

Szklana ścianka w metalowej ramie z szprosami podkreśla industrialny charakter wnętrza i doskonale komponuje się z minimalistyczną szafką, wiszącym lustrem i kinkietami w strefie umywalki.

VITTO VERDELINE - bateria wannowa ścienna oraz AMIGO VERDELINE - zestaw natryskowy punktowy oszczędnościowy.

W obudowanej płytkami o fakturze betonu wannie można cieszyć się zarówno orzeźwiającym prysznicem, jak i relaksującą kąpielą.

Wszystko to dzięki wysokiej klasy armaturze oszczędzającej wodę – zestawowi Amigo VerdeLine oraz idealnie do niego pasującej wannowej baterii Vitto VerdeLine o prostokątnym kształcie. Aranżacja jest estetyczna, nowoczesna i ekologiczna, co ma kluczowe znaczenie dla wielu użytkowników.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

25 Kwi 2024, 13:54

25 Kwi 2024, 13:27

Dnia 24.04.2024 o 13:30, Zdaniem Czytelnika napisał: moim zdaniem taki prysznic czy wanna nie są wystarczające jeśli chodzi o higienę w ciągu dnia Moim zdaniem również... Umywalka i umiejętne z niej korzystanie załatwia sprawę higieny...

24 Kwi 2024, 19:23

15 minut temu, animus napisał:  Poprzez ruchy szczęki, np. gdy coś żujesz lub połykasz, wosk przemieszcza się w stronę otworu słuchowego.   UJ mnie wtedy przemieszcza się raczej spożywany pokarm.   PS. Polecam Ci lekturę powieści ...

24 Kwi 2024, 19:05

  41 minut temu, retrofood napisał:   Na marginesie wspomnę tylko, że dzieci, które zawsze dostają smoczek wygotowany, chorują częściej niż te, które nie mają tak sterylnych warunków rozwoju. To idźmy za ciosem  i zdrowiejmy. Można ...

24 Kwi 2024, 18:22

2 godziny temu, animus napisał: To prawda.     Na marginesie wspomnę tylko, że dzieci, które zawsze dostają smoczek wygotowany, chorują częściej niż te, które nie mają tak sterylnych warunków rozwoju.

24 Kwi 2024, 16:13

4 godziny temu, Zdaniem Czytelnika napisał: Komentarz dodany przez Ula: W swojej łazience nie wyobrażam sobie żeby nie było biobidetu, moim zdaniem taki prysznic czy wanna nie są wystarczające jeśli chodzi o higienę w ciągu dnia To prawda.  

24 Kwi 2024, 15:06

3 godziny temu, Zdaniem Czytelnika napisał:  , moim zdaniem taki prysznic czy wanna nie są wystarczające jeśli chodzi o higienę w ciągu dnia   W ciągu dnia to przeważnie jest się w pracy.

24 Kwi 2024, 11:30

Komentarz dodany przez Ula: W swojej łazience nie wyobrażam sobie żeby nie było biobidetu, moim zdaniem taki prysznic czy wanna nie są wystarczające jeśli chodzi o higienę w ciągu dnia

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT