Metamorfoza łazienki: trendy 2024, które pokochają Twoi goście!

Trendy w aranżacji wnętrz ewoluują z biegiem czasu, nierzadko czerpiąc inspiracje z dawnych epok, ale przedstawiając je w świeżym świetle. Kluczowym aspektem nowoczesnego designu jest personalizacja. Dzięki bogatej ofercie dostępnej na rynku, istnieje możliwość dostosowania łazienki do osobistych preferencji i wymagań każdego z nas.

Metamorfoza łazienki: trendy 2024, które pokochają Twoi goście!

Aktualne tendencje w aranżacji wnętrz skupiają się na minimalistycznych kształtach, wyraźnych konturach i proporcjach harmonijnych oraz równowagach. Używanie naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy marmur, a także stonowanych kolorów, jest cenione za ich zdolność do kreowania atmosfery spokoju i odpoczynku.

Zastosowanie dużych płytek na ścianach i podłogach daje iluzję większej przestrzeni. Zamiast tradycyjnych kabin prysznicowych, popularność zdobywają otwarte prysznice, a także coraz częściej wybierane są wanny wolnostojące.

Rozwiązania technologiczne, takie jak systemy oszczędzające wodę, baterie z czujnikami ruchu, oświetlone lustra LED czy ogrzewanie podłogowe, stają się coraz bardziej pożądane.

Wybór konkretnego stylu zależy od gustów użytkownika oraz charakterystyki i wielkości przestrzeni łazienkowej. Łączenie tych elementów umożliwia tworzenie unikalnych i spersonalizowanych wnętrz.

Łazienka w stylu industrialnym

Projektowanie łazienki w klimacie loftowym, nawet o ograniczonej przestrzeni, stawia na funkcjonalność. Cechuje go wykorzystanie elementów nawiązujących do estetyki dawnych fabryk i magazynów, prezentując tym samym nowocześniejszą i komfortową wersję stylu industrialnego, gdzie spotykają się beton, drewno i czarna stal (patrz zdjęcie otwierające artykuł).

Szafka pod umywalką, wyposażona w szuflady, otwarte regały i wieszaki, ozdobiona jest okrągłym modelem umywalki z nisko osadzoną baterią VITTO VERDELINE marki FERRO. Jej solidna i wyrazista forma harmonijnie komponuje się z pozostałym wyposażeniem, oferując przy tym korzyści w postaci oszczędności wody i energii niezbędnej do jej ogrzewania.

Do armatury wannowej z tej samej kolekcji doskonale dopasowuje się ekologiczny zestaw natryskowy AMIGO VERDELINE, a parawan z czarnymi przekładkami efektywnie zabezpiecza przed rozpryskami wody.

Minimalistyczna łazienka

Minimalizm charakteryzuje się prostotą linii i praktycznością, przyjmując monochromatyczne schematy barw i ograniczenie zbędnych elementów.

Biel, będąca dominującym kolorem, jest przełamywana nie tylko przez czarne detale takie jak punkty oświetleniowe, wiszące szafki czy grzejniki, ale również przez armaturę z kolekcji ZICCO BLACK.

Natrysk o geometrycznym kształcie tworzy efektowny kontrast z owalną wanną, podczas gdy stojące na umywalce baterie są z nią w idealnej harmonii. Komplet SQUERTO LUX BLACK, wyposażony w kwadratową głowicę prysznicową, doskonale komponuje się z otwartą przestrzenią prysznica, odgrodzoną jedynie przezroczystą ścianą.

Baterie z linii Zicco Black oraz zestaw natryskowy Squerto Lux Black.

Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski wyróżnia się użyciem jasnych barw, drewna i innych materiałów przyjaznych dla środowiska, a także dodatkami nawiązującymi do natury. Minimalizm w designie frontów szafek i spokojne tonacje barw współtworzą harmonijną atmosferę.

W kolekcji ZICCO, charakteryzującej się chromowanym wykończeniem, znalazło się miejsce zarówno w obszarze kąpieli, jak i przy umywalkach, co akcentuje geometryczne formy obecne w przestrzeni. Całość aranżacji wzbogacają oryginalne elementy oświetleniowe.

Bateria wannowa z zestawem natryskowym Zicco oraz bateria umywalkowa stojąca Zicco.

Łazienka w stylu boho

Surowe drewno, ze swoją unikalnością i niepowtarzalnością, wnosi do łazienki autentyczny charakter, czy to w formie masywnego blatu, czy też jako widoczny element konstrukcyjny. W połączeniu z bielą ścian, beżem delikatnych zasłon i wiszącymi roślinami, kreuje atmosferę w duchu boho.

Amigo VerdeLine - zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią, Alba VerdeLine - bateria natryskowa ścienna oraz Alba VerdeLine  - bateria umywalkowa stojąca.

Prysznic, z jego białą mozaiką na ścianach i otoczakami na podłodze, wprowadza element subtelności. Bateria prysznicowa ALBA VERDELINE w połączeniu z zestawem AMIGO wyróżnia się linią inspirowaną kształtem prostokąta, który w kontraście z łagodnie zaokrąglonymi krawędziami nadaje dynamizmu całemu zestawowi.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT