Nowoczesność w projektowaniu wnętrz charakteryzuje się funkcjonalnością i minimalizmem. Geometryczne formy mebli i proste płaszczyzny materiałów możemy znaleźć w każdym pomieszczeniu zaaranżowanym w taki sposób. Najczęściej stosowane są stonowane barwy jak szarości, popiele, beże, brązy czy czerń i biel.
Znajdziemy tu też naturalne materiały, jak drewno i kamień zestawiane ze szkłem, stalą, betonem i chromem. Nie zobaczymy przesadnych ornamentów – dodatki, takie jak ramy lustra, czy oświetlenie, charakteryzują się prostotą. Elegancja natomiast przejawia się w użyciu materiałów wykończeniowych najwyższej jakości.
Kafle będą wielkoformatowe, z wąską fugą, najczęściej w macie. Meble o prostych kształtach nie mają uchwytów lub gałek, a ich fronty są płaskie z matowym wykończeniem. Oświetlenie składa się zazwyczaj z minimalistycznych punktowych reflektorków na suficie, listew LED i kinkietów.
Zastosowanie dla tego stylu znajdziemy nawet w małych łazienkach, chociaż najlepiej prezentuje się w obszernych, jasnych pomieszczeniach, wypełnionych światłem.
Minimalistyczne ciepło
Na przedstawionej aranżacji drewniane fronty i beżowe ściany zestawione z szarością betonu dają wrażenie spokoju i harmonii. Zastosowanie kafli do obudowy umywalki i wanny jest cechą charakterystyczną dla stylu nowoczesnego w łazienkach. Aby nie przytłoczyły pomieszczenia, zakończono je na wysokości umywalki.
Inspirację modernizmem widać w chromowanych dodatkach, jak lustro, kinkiety czy akcesoria. Strefa umywalkowa przyciąga wzrok symetrią i elegancją zabudowy. Ciekawym rozwiązaniem jest powieszenie lustra na środku okna. Pod nim umieszczono stojącą baterię umywalkową firmy FERRO o geometrycznej formie.
W funkcjonalności i utrzymaniu porządku pomaga wnęka z półkami zlokalizowana po lewej stronie, jak i duże szuflady szafki łazienkowej o naturalnym wykończeniu. W strefie kąpielowej znajdziemy ścienną baterię prysznicową z tej samej kolekcji ZICCO. Prostotę aranżacji podkreśla listwa LED przy suficie i parawan wannowy.
Do wnętrz klasycznych i nowoczesnych
ZICCO idealnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Forma baterii nie jest przekombinowana. Prostokątny przekrój wszystkich elementów tej kolekcji pasuje do mebli, a błyszcząca chromowana powłoka dodaje akcentu i szyku. Jest to prosty, minimalistyczny, ale jednocześnie wyjątkowy design, zgodny z najnowszymi trendami.
Produkty wykonane z mosiądzu posłużą przez długie lata, a zastosowanie pojedynczego uchwytu sprawia, że baterie są wygodne w użyciu. Oprócz baterii łazienkowych, w serii znajduje się również bateria zlewozmywakowa. Kolekcja doskonale będzie pasować nie tylko do wnętrz w stylu nowoczesnym, ale także do klasycznych łazienek.
Baterie w stylu „form follows function”
W połowie XX w. w wystroju wnętrz dominował modernizm. Maksyma architekta Louisa Sullivana „form follows function” mogłaby być definicją tego stylu. Funkcja stawiana jest na pierwszym miejscu, a forma za nią podąża. Umiar w środkach, brak zdobień i geometryczne formy to kolejne cechy, do których powracamy we współczesnym projektowaniu, w stylu nowoczesnym.
Taka sama zasada została zastosowana przy projektowaniu baterii ZICCO marki FERRO. Na pierwszym miejscu postawiono na funkcjonalność, której nadano niepowtarzalny, nowoczesny design.
źródło i zdjęcia: FERRO
Komentarze