Jakie kolory wnętrz pomagają dzieciom w nauce?

Według fińskiej filozofii kolory wnętrz mają duży wpływ na przyswajanie wiedzy przez dzieci. Firma Tikkurila, wspólnie z HEI Schools – międzynarodowym konceptem bazującym na doświadczeniu wywodzącym się z fińskiego systemu edukacji oraz na skandynawskim podejściu do wzornictwa i architektury, opracowała zestaw kolorystycznych rozwiązań, które poprawiają koncentrację i służą efektywniejszej nauce.

Jakie kolory wnętrz pomagają dzieciom w nauce?

Koncepcja HEI Schools opiera się na kreatywnym wystroju wnętrz. Zabawa jako nieodzowny element nauki jest mocno akcentowana w fińskim programie edukacji wczesnoszkolnej.

W projektowaniu wnętrz bardzo ważne jest stworzenie harmonijnej przestrzeni, która będzie miała pozytywny wpływ na samopoczucie dzieci.

Z uwagi na właściwości niektórych kolorów, pobudzające lub uspokajające, stworzono kolorowe przestrzenie dopasowane do konkretnych potrzeb - nauki i zabawy.

Wybór farb Tikkurila do wnętrz dla dzieci.

WYBÓR KOLORU Z PALETY FARB TIKKURILA OPTIVA

Jasne i pastelowe odcienie jak F497 Paper z serii Tikkurila Optiva w pokoju dziecka pozwolą zbudować spokojny, sprzyjający nauce klimat.

Jednocześnie we wnętrzach, urządzonych według konceptu HEI łączą się one z kojącymi odcieniami naturalnego drewna, zielenią, żółcią czy ciemnym błękitem. Każdy z tych kolorów w wystroju ma swoje znaczenie.

Zieleń na przykład używana jest w celu złagodzenia i równoważenia przestrzeni, niebieskie tony pomagają się skoncentrować, dlatego idealnie nadają się do sal lekcyjnych.

Kolor żółty z kolei stymuluje pamięć i pobudza myślenie. Wybierając kolory do pokoju ucznia, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jak na nas działają, ale też na upodobania pociechy. Dzięki temu dziecko będzie się w nim czuło bardziej komfortowo, a cały wystrój nabierze indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru.

Jasne, pastelowe kolory budują klimat sprzyjający nauce.

Więcej inspiracji na urządzenie pokoju dla ucznia można znaleźć na stronie:

https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/pomysly_na_malowanie/pokoj_dzieciecy

Źródło i fot.: TIKKURILA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE