Emulsja gruntująca - do jakich ścian ją wybrać?

Emulsje gruntujące stosuje się przy wielu pracach budowlanych i remontowych, szczególnie, gdy zależy nam na wzmocnieniu podłoża. Jaka emulsja gruntująca do jakiej ściany?

Emulsja gruntująca - do jakich ścian ją wybrać?

Działanie emulsji gruntujących polega na wzmocnieniu podłoża poprzez zwiększenie jego przyczepności oraz odcięcie poprzedniej warstwy. Emulsje gruntujące pozwalają lepiej przygotować ściany przed położeniem tapety lub przed malowaniem. Po położeniu emulsji gruntującej ściany gorzej chłoną nakładaną substancję, zatem farba lepiej trzyma się powierzchni. Dzięki temu zabiegowi malowanie staje się łatwiejsze, ponieważ szybciej uzyskuje się oczekiwany efekt i nie jest konieczne nakładanie kilku warstw farby. Dzięki zastosowaniu warstwy emulsji gruntującej możliwe jest także lepsze wykonanie hydroizolacji na ścianach i podłogach.

Na jaką ścianę emulsja gruntująca?

Na rynku najczęściej spotykane emulsje gruntujące to emulsje głęboko penetrujące, emulsje poprawiające przyczepność, emulsje bitumiczne i uniwersalne. Każda z nich ma nieco inne parametry, a więc także inne przeznaczenie. Emulsje głęboko penetrujące polecane są głównie do starych i słabych podłoży, z kolei emulsje bitumiczne - do wykonywania powłok przeciwwilgociowych i ochronnych. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj emulsji będzie dla ciebie odpowiedni, najlepiej zdecyduj się na zakup emulsji uniwersalnej. Nadaje się ona do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Wszystkie emulsje gruntujące przeznaczone są na podłoża porowate, nadmiernie lub nierównomiernie chłonne, wykonane z betonu, gazobetonu, tynku na spoiwach mineralnych (cementowych, wapiennych, gipsowych). Emulsje nadają się również na surowe powierzchnie wykonane z materiałów ceramicznych lub wapienno-piaskowych oraz na surowe płyty gipsowe, cementowe, gipsowe, gipsowo-kartonowe i drewnopochodne impregnowane, na cegły i wiele innych.

Źródło: Pronicel

Zdjęcie: Pavel Danilyuk / pexels.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT