W jaki sposób naturalnie wyczyścić płytki?

Do czyszczenia płytek używamy często silnych detergentów, które mogą drażnić oczy, wywoływać kaszel, ale także nie są przyjazne środowisku. Dlatego zdecydowanie warto zdecydować się na naturalne rozwiązania. Spray do czyszczenia płytek na bazie naturalnych składników to dobre rozwiązanie dla każdego.

W jaki sposób naturalnie wyczyścić płytki?

Jakie są zalety naturalnego sprayu do płytek?

Zalety sprayu do płytek wynikają wprost z użytych do jego stworzenia komponentów. Ocet gospodarczy ma właściwości odtłuszczające, skutecznie odkamienia, usuwa osad kamienny i wapienny, doskonale czyści, eliminując przykre zapachy. Kolejny składnik, soda oczyszczona, świetnie sprawdza się w czyszczeniu fug, odświeża i neutralizuje zapachy.

Natomiast olejek eteryczny o cytrynowym aromacie nadaje preparatowi przyjemnego zapachu i posiada właściwości antyseptyczne. Całość jest przyjazna środowisku, naturalna i biodegradowalna. Korzystając z przygotowanych przez siebie preparatów przyczyniamy się też do mniejszego zużywania plastikowych butelek.

Jak wykonać naturalny spray do czyszczenia płytek?

Ocet gospodarczy, sodę oczyszczoną, olejek oraz wodę wymieszajmy dokładnie w butelce ze spryskiwaczem. Wstrząśnijmy całością tak, by składniki dobrze się wymieszały. Spray do płytek jest już gotowy. Spryskajmy nim płytki i odczekajmy kilka minut. Następnie przetrzyjmy powierzchnię ściereczką, spłuczmy płytki wodą i wytrzyjmy do sucha.

Źródło i zdjęcie: Dragon Poland

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT