Jak urządzić wnętrze zgodnie z duchem eko?

Dbałość o środowisko i eko podejście do życia są obecnie bardzo zakorzenione w świadomości społeczeństwa. Zatem styl ekologiczny w sposób naturalny wszedł do świata designu.

Jak urządzić wnętrze zgodnie z duchem eko?

Ekologiczne wnętrza, czyli jakie?

Wnętrza zaaranżowane w duchu eko charakteryzują się wyjątkowym zamiłowaniem do przyrody, sprawiają one bowiem, że łatwiej jest osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię. Dzień Ziemi natchnął projektantów Tikkurila do przygotowania aranżacji wnętrz, zgodnie z naturą. 

Takie pomieszczenia nie znoszą tworzyw sztucznych, zatem ich podstawą są materiały naturalne. Idealnie sprawdzą się elementy drewniane. Wykonane z tego szlachetnego surowca elementy wyposażenia wdzięcznie zdobią wnętrze, nadając mu ponadczasowy charakter, ale też wnoszą do wystroju nieco ciepła.

Tę estetykę dopełnią ściany w odcieniu złamanej bieli Bone z palety Tikkurila Optiva White. Ten stonowany, jasny kolor świetnie zaakcentuje   porządek i równowagę we wnętrzu, a jednocześnie rozświetli pomieszczenie, co pozwoli na optymalne wykorzystanie światła dziennego.

Tę delikatną stylizację wykończą gustowne lniane dodatki i plecionki. Nie można zapomnieć o absolutnym must-have w urządzonych w duchu ekologicznym wnętrzach, czyli roślinach. Im więcej zielonych, naturalnych akcentów tym lepiej.

Eko wnętrza
Eko wnętrza nie mogą obyć się bez roślin.

Zielone liście i łodygi ożywią przestrzeń, dodając jej świeżości i lekkości. Co ważne, rośliny będą też działać niczym filtry w mieszkaniu, poprawiając jakość powietrza. Warto też postawić na farby, które nie zawierają szkodliwych dla zdrowia i środowiska lotnych związków organicznych, które znajdziemy w serii Tikkurila Optiva.

Ich bezpieczeństwo potwierdza certyfikat EU Ecolabel, który spełnia najwyższe normy ekologiczne, a dodatkowo są rekomendowane przez Polskie Towarzystwa Alergologicznego.

Wnętrza urządzone w stylu eko dobrze uzupełnić ręcznie malowanymi meblami. Renowacja starej komody czy stolika jest obecnie niezwykle modna i wpisuje się w tren "zero waste".

Przy odrobinie kreatywności i emalii Tikkurila Everal Aqua drewniany, nadgryziony czasem regał na książki zmieni się w stylową balkonową półkę na rośliny, która będzie zaskakiwać ekologiczną prostotą, promując zrównoważony styl.

Źródło i zdjęcia: Tikkurila

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE