Inwestycja Sun Towers z zastosowaniem rozwiązań Schöck Isokorb®

Inwestycja Sun Towers powstanie w bardzo korzystnej lokalizacji. Kompleks usytuowany jest w jednym z głównych ciągów komunikacyjnych Świnoujścia, a zarazem na skraju dzielnicy mieszkalnej tuż przy pięknym Parku Chopina.

Inwestycja Sun Towers z zastosowaniem rozwiązań Schöck Isokorb®

Schöck Isokorb® T typu K i Q

Sun Towers to nieruchomość położona w niewielkiej odległości od centrum miasta oraz Świnoujskiej plaży. Zakończenie inwestycji przewidziane jest pierwsze półrocze 2022. Wyjątkowość budynku podkreśla zastosowanie rozwiązań firmy Schöck.

Kompleks Sun Towers to dwa budynki, które podzielone zostały na cześć usługową oraz mieszkalną. Na parterze znajdować się będą lokale przeznaczone na handel i usługi, natomiast między 1 a 11 piętrem usytuowana będzie część mieszkalna. Takie rozwiązanie pozwoli na zaspokojenie podstawowych potrzeb bez wychodzenia poza obręb inwestycji

Mieszkania, które się w niej znajdują przewidziane są dla singli oraz rodzin dziećmi. Te najmniejsze jednopokojowe od 29 m², dwupokojowe od 32m², trzypokojowe od 54 m² aż po 5 pokojowe o powierzchni 95 m². 

Budynek wyróżnia duża ilość przeszkleń z oknami o szerokości prawie 3 m! Luksusową nieruchomość uzupełnia obsługa recepcji, dostępna całodobowo. Do mieszkań usytuowanych na wyższych kondygnacjach, przewidziane zostały osobne wejścia oraz windy VIP

Na najwyższym poziomie znajduje się 6 lokali typu Penthaus o powierzchni od 86 do 187 m², uzupełnionych ogromnymi tarasami o (od 38 do 105 m²).

W balkonach o skomplikowanym kształcie i znacznym (przekraczającym 3 m) wysięgu, zamontowano łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb® typu K – do połączeń wspornikowych oraz łączniki Schöck Isokorb® typu Q.

To rozwiązanie przede wszystkim zapobiega powstawaniu mostków cieplnych, co oczywiście wpływa na zminimalizowane strat ciepła. Dodatkowo obniżyło to koszty wykonawcze i poprawiło estetykę. Co ważne, płyty balkonowe wydają się dużo lżejsze.

Wykonano łącznie ponad 1000 mb połączeń żelbetowych płyt balkonowych ze stropem. Balkony o zmiennej wysokości 20 do 18 cm, betonowano na budowie razem ze stropem. Klasa odporności ogniowej łączników wynosi REI120.

Ekwiwalentny współczynnik przenikania ciepła dla przeważającej ilości łączników, w połączeniu nie przekracza eq=0,11 W/(m∙K).

Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT