Produkty Schöck Isokorb®T typu KL-O w praktyce

Osiedle OZON w Krakowie z zastosowaniem Schöck Isokorb®T typu KL-OW północnej części Krakowa powstaje nowa inwestycja z zastosowaniem produktu Schöck Isokorb®T-KL-O. Tereny te szczycą się dużym zalesieniem zachęcającym do rekreacji na świeżym powietrzu. Zaledwie nieco ponad 1 km od Osiedla znajduje się 15ha Park Leśny Witkowice, z licznymi szlakami zarówno rowerowymi,pieszymi jaki turystycznymi prowadzącymi m. in. do Twierdzy Kraków.

Produkty Schöck Isokorb®T typu KL-O w praktyce

Osiedle OZON w Krakowie z zastosowaniem Schöck Isokorb®T typu KL-O

Nowa inwestycja urzeka nie tylko przestrzenią i zielenią, ale także imponującą panoramą miasta, która rozpościera się poniżej Górki Narodowej. Osiedle Ozon to inwestycja zaplanowana tak, aby mieszkańcy czuli się komfortowo. W ramach inwestycji powstanie dodatkowo dwujezdniowa droga ekspresowa z trzema pasami ruchu w każdym kierunku, na którą będzie można wjechać poprzez węzły: Modlnica, Zielonki, Węgrzce i Batowice.

Ozon to nowoczesne osiedle. Projekt obejmuje mieszkania o powierzchni od 30 do 93 m². Położenie z dala od miejskiego zgiełku gwarantuje mieszkańcom poczucie komfortu. Przybudowie tego osiedla wykorzystano produkty firmy Schöck. Etap drugi znajdujący się w dzielnicy Kraków –Krowodrza składa się z czterech analogicznych konstrukcyjnie budynków.

Cały projekt zawiera 241 szt. płyty balkonowej w postaci balkonów wspornikowych,balkonów narożnych wewnętrznych i narożnych zewnętrznych o grubościach w spadku 20-18 cm. Balkony z konstrukcją stropu są połączone ze sobą za pomocą łączników Schöck Isokorb®typu T typu KL-O, który umożliwia połączenie balkonu z konstrukcją dla różnicy poziomów: strop-balkon kotwiąc się jednocześnie w belce. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala uniknąć tak zwanego „progu” pomiędzy warstwami wykończeniowymi stropu mieszkania a górną powierzchnią płyty balkonu.

Osiedle OZON w Krakowie.
Osiedle OZON w Krakowie.

Pozostałe łączniki użyte w projekcie: typ T-Q , T-Q+Q, T-QP odpowiadające za siły poprzeczne, również kotwią się w belce. Zastosowanie w tym projekcie łączników Schöck Isokorb® znacząco zmniejsza realny liniowy mostek termiczny uwzględniając rezygnację z „powłokowego” ocieplenia płyt balkonowych styropianem – stanowiąc jednocześnie element nośny.

Wszystkie łączniki są wykonane w klasie odporności ogniowej REI120. Płyty balkonowe zostały połączone trzpieniami dylatacyjnymi ze stali nierdzewnej o średnicy 20 mm Schöck Dorn LD 20 P-A4,aby zapobiec nierównomiernemu ugięciu sąsiadujących płyt.

Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT