Schöck Isokorb ze złotem od Architects’ Darling 2019

Projektanci i architekci Architects’ Darling 2019, po raz kolejny docenili produkty firmy Schöck. W jednym z najpopularniejszych konkursów architektonicznych, łączniki Isokorb otrzymały złotą nagrodę w kategorii „Balkony/Loggie/Tarasy”, srebrny tytuł otrzymało nowe rozwiązanie Schöck Isolink w kategorii „Technika mocowań”, natomiast Isolink TA-S został wyróżniony brązem w kategorii „Najlepsza innowacja produktowa”.

Schöck Isokorb ze złotem od Architects’ Darling 2019

Schöck z wyróżnieniem 

Finał konkursu oraz ceremonia wręczenia nagród, odbyła się 7 listopada 2019 r. w Celle, w Dolnej Saksonii. Nośny element izolacji termicznej Schöck Isokorb, doskonale nadaje się w przypadku gdy planujemy termoizolację balkonu.

Produkt dedykowany jest połączeniom żelbet- żelbet, stal –żelbet i minimalizuje mostki termiczne. Właściwości Schöck Isokorb, doceniło ponad 2000 architektów i projektantów. Rozwiązanie to wybrano jako numer jeden w kategorii balkony, loggie i tarasy.

W 1983 roku wynaleziono łącznik Schöck Isokorb, który niegdyś dedykowany był dla wspornikowych elementów żelbetowych. Jest on jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań w dziedzinie izolacji termicznej.

Różnorodne wymagania dotyczące termicznej separacji miejsc takich jak attyki, strychy, balkony oraz zadaszenia, zaspokaja pełna gama rodziny produktów Schöck Isokorb. Dzięki zastosowaniu łączników Isokorb mostki termiczne są zminimalizowane, a co za tym idzie - zredukowane są wynikające z ich powstawania uszkodzenia konstrukcji.

Dodatkowo, nośny element termoizolacyjny Schöck Isokorb wpisuje się w różne wymogi fizyki budowli i statyki, dzięki czemu zapewnia architektom pełną swobodę projektowania.

Rozwiązania Schöck zdobyły również srebro i brąz. Schöck Isolink zajął drugie miejsce w kategorii „Technika mocowań”, natomiast głosami jury Schöck Isolink typ TA-S zajął trzecie miejsce w kategorii „Najlepsza innowacja produktowa”.

Nagroda Architects’ Darling ufundowana jest przez Heinze Marktforschung. W 2019 roku odbyła się już dziewiąta edycja tego konkursu. W plebiscycie wyróżnieni zostali producenci i dostawcy z branży budowlanej.

Co roku wybierani są zwycięzcy, w okresie między majem a wrześniem. Dostawca usług informacyjnych Heinze, na bazie reprezentatywnej ankiety, wybiera laureatów. Oprócz nagród za produkty, jury przyznaje także nagrody ogólne za najlepszą stronę internetową, najlepszy obiekt referencyjny, najlepszą reklamę oraz nagrodę Cradle-To-Cradle Challenge za zrównoważony rozwój.

Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT