Schöck AG z najlepszym pierwszym półroczem w historii firmy

Schöck, producent rozwiązań do termoizolacji balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych, przedstawił wyniki finansowe za rok 2018. Firma zwiększyła swoją sprzedaż do 191,3 mln euro. Wyniki finansowe zostały zaprezentowane przez zarząd Schöck AG na dorocznym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbyło się 16 lipca 2019 r. w Baden-Baden.

Schöck AG z najlepszym pierwszym półroczem w historii firmy

W ubiegłym roku firma zainicjowała szereg działań strategicznych związanych z największym programem inwestycyjnym w historii przedsiębiorstwa. Oprócz sfinalizowanego na początku 2019 roku przejęcia dwóch firm, do zeszłorocznych sukcesów Schöck zalicza m.in. wprowadzenie na rynek kotew do fasad wentylowanych Schöck Isolink TA-S. Wzrost wyników finansowych został jednakże odnotowany we wszystkich grupach produktowych firmy. Największa sprzedaż w zagranicznych spółkach zależnych została osiągnięta w przypadku rozwiązania Isokorb.

- Pomimo silnej konkurencji rynkowej oraz zmieniających się warunków gospodarczych i politycznych w krajach, w których jesteśmy obecni, ostatecznie udało się nam osiągnąć założone cele zarówno w Niemczech, jak i w oddziałach za granicą - powiedział Alfons Hörmann, Prezes Zarządu Schöck.

Wyznaczenie strategicznego kursu na przyszłość

W 2018 roku na europejskim rynku budowlanym utrzymywała się tendencja wzrostowa, choć wzrost ten nieco zwolnił w porównaniu do poprzednich lat. Przy całkowitym wolumenie realizowanych inwestycji budowlanych wynoszącym 1,563 mld euro, wzrost o wartości 2,8% był niższy niż w roku poprzednim (2017: 3,5%).

Mimo to, Niemcy ponownie zajęły wyjątkową pozycję w europejskim sektorze budowlanym, odnotowując największą ilość realizowanych inwestycji. W tym przypadku motorem wzrostu jest nowe budownictwo mieszkaniowe, które odnotowało w Niemczech wzrost na poziomie 3,8%.

- Oprócz korzystania z pozytywnych wyników wypracowanych w ubiegłym roku, w 2019 stawiamy również na ogromny potencjał, który wyróżnia rozwijające się budownictwa wielorodzinne. Nie wiadomo jednak jeszcze, w jakim stopniu wąskie gardła dotyczące planowania i budowy będą hamowały dalszy rozwój tego segmentu. Oczywiście, aby utrzymać aktualny poziom efektywności, firma Schöck skupia się nie tylko na wzmacnianiu pozycji rynkowej, ale również na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań do oferty produktowej.

- Idealnym przykładem jest tutaj wzrost sprzedaży produktów posiadających ulepszoną izolację termiczną - takich jak Isokorb CXT lub nowo wprowadzony Isolink do fasad wentylowanych VHF. Co więcej, inwestycja Schöck w GIP GmbH w Braunschweig będącym jednym z wiodących europejskich dostawców wysokiej jakości podkonstrukcji fasadowych, ma znacząco wzmocnić naszą pozycję na rynku - dodał Alfons Hörmann.

Rozbudowa zakładów produkcyjnych

W 2018 r. firma zainwestowała w rozbudowę mocy produkcyjnych na niemal wszystkich głównych rynkach - w tym w Polsce. Dnia 4 kwietnia 2019 r. w Tychach odbyło się oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Schöck. Tyski zakład wytwarza rozwiązania, które trafiają m.in. na polski, niemiecki, austriacki i węgierski rynek. Produkty pochodzące z polskiej fabryki wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą.

W trakcie przemówienia otwierającego wydarzenie, Alfons Hörmann podkreślił, iż zakład produkcyjny w Tychach jest obecnie najlepszym ze wszystkich znajdujących się w posiadaniu grupy Schöck. Z kolei Janusz Kumor, dyrektor zarządzający i członek zarządu polskiego oddziału firmy Schöck podsumował otwarcie nowej hali produkcyjnej słowami: Niech ta hala będzie otwarciem nowej, bogatej w sukcesy kolejnej dekady w historii polskiego oddziału firmy Schöck.

W 2019 roku firma zrealizuje również rekordowe inwestycje za około 40 mln euro - będzie to rozbudowa zakładu produkcyjnego w Essen oraz nowego, pięciopiętrowego budynku siedziby firmy w Baden-Baden, który powstanie w standardzie domów pasywnych. W ramach tego projektu, powstanie kolejne 1000 m2 powierzchni produkcyjnej, biura dla 120 pracowników oraz centrum turystyczno-konferencyjne. Oprócz tego, w innych lokalizacjach Grupy Schöck powstaną nowe zakłady produkcyjne, a do oferty zostaną wdrożone nowe rozwiązania produktowe.

1 stycznia 2019 roku firma Schöck GmbH nabyła od szwajcarskiej firmy TEBETEC, wszystkie prawa do produkcji, patentów i marketingu dla produktu Alphadock. Dzięki temu wzbogaciła ofertę o nowe rozwiązania nośnych elementów izolacji cieplnej konstrukcji budynku.

- Możemy śmiało powiedzieć, że pierwsze sześć miesięcy 2019 roku było bardzo efektywne dla całej grupy Schöck. Jesteśmy przekonani, że obecne inwestycje oraz współpraca z naszymi długoletnimi partnerami i klientami pozwolą na dalszy, stabilny rozwój firmy. Po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy barierę 1000 zatrudnionych pracowników.

- Co więcej, jesteśmy zadowoleni z obecnych sukcesów rynkowych we wszystkich krajach - zwłaszcza z działalności na rynku niemieckim, gdzie mamy za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii firmy poparte wzrostem sprzedaży o około 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. To wszystko sprawia, że bardzo optymistycznie patrzymy na drugą połowę 2019, jak i dalszą przyszłość firmy - podsumowuje Alfons Hörmann, prezes zarządu firmy Schöck.

Źródło i zdjęcie: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT