Stowarzyszenie "Białe murowanie" - edukacja, cele, plany na 2017 rok

Działania edukacyjne i propagowanie eksperckiej wiedzy na temat silikatów - to główne cele realizowane w 2016 roku przez Stowarzyszenie "Białe murowanie". Coraz bardziej stawia ono także na własne merytoryczne publikacje dedykowane profesjonalistom. W 2017 r. Stowarzyszenie będzie realizować podobną strategię, jak w ubiegłych latach.

Stowarzyszenie "Białe murowanie" - edukacja, cele, plany na 2017 rok

Stowarzyszenie "Białe murowanie" - edukacja

Eksperci Stowarzyszenia "Białe murowanie" dzielą się swoją wiedzą z całą branżą, zarówno z fachowcami, inwestorami indywidualnymi, jak i z tym, którzy dopiero zaczynają swoją karierę w dziedzinie budownictwa, podejmując współpracę z uczelniami i organizacjami studenckimi.

W ubiegłym roku przedstawiciel Stowarzyszenia wziął udział w "IV Forum Budowlanym Płock 2016", organizowanym przez tutejszą filię Politechniki Warszawskiej. Wygłosił prelekcję pt. "Akustyka w budownictwie". Kilka miesięcy wcześniej przeprowadził także na tej uczelni wykład o nowoczesnej produkcji i wykorzystaniu silikatów w budownictwie.

W Poznaniu podczas III Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej Budmika 2016 ekspert Stowarzyszenia "Białe murowanie" również opowiadał o produkcji, właściwościach i zastosowaniu wyrobów silikatowych.

Propagowanie wiedzy o silikatach

W grudniu 2016 roku pojawiła się pierwsza ekspercka publikacja Stowarzyszenia "Białe murowanie", dotycząca akustyki budowlanej w kontekście ścian silikatowych. Jej autorem jest dr inż. Leszek Dulak. To opracowanie w sposób kompleksowy podchodzi do zagadnienia ochrony przed hałasem i promuje stosowanie optymalnych rozwiązań materiałowych i konstrukcyjnych w zakresie izolacyjności akustycznej. Publikację zaprezentowano w siedzibie Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa podczas branżowego seminarium organizowanego dla jej członków przez Stowarzyszenie "Białe murowanie".

Stowarzyszenie "Białe murowanie" i jego wpływ na polskie normy

Oprócz działań edukacyjnych Stowarzyszenie "Białe murowanie" działa także na polu formalnym, związanym z obowiązującymi wymogami budowlanymi. Posiada swojego reprezentanta w Polskim Komitecie Normalizacyjnym (PKN), który uczestniczy w jego pracach.

W 2016 r. Stowarzyszenie podjęło współpracę z PKN w zakresie tłumaczenia normy PN-EN 771-2+A1:2015-10: Wymagania dotyczące elementów murowych - Część 2: Elementy murowe silikatowe i przekazało gotowy tekst, który jest przedmiotem prac normalizacyjnych komitetu technicznego. Zakończenie prac zaplanowane jest na jesień 2017.

Stowarzyszenie "Białe murowanie" - plany na 2017 rok

Stowarzyszenie "Białe murowanie" nadal będzie koncentrować się na działaniach edukacyjnych i pogłębiających w branży wiedzę na temat wyrobów silikatowych.

W planach znajduje się wydanie kolejnej publikacji merytorycznej - tym razem o energooszczędnym budowaniu z zastosowaniem silikatów, a także seminarium branżowe.

źródło i zdjęcie: Stowarzyszeniu Producentów Białych Materiałów Ściennych "Białe Murowanie"

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT