Dom bez strat ciepła? To możliwe! Jak pozbyć się mostków termicznych z pomocą wełny mineralnej?

Jednym ze sposobów na zmniejszenie strat ciepła w domu oraz obniżenie rachunków za ogrzewanie jest zadbanie o odpowiednie ocieplenie. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca najbardziej podatne na ubytki ciepła, takie jak dach, poddasze i ściany. Starannie wykonana izolacja termiczna w tych obszarach pozwoli znacząco zredukować koszty utrzymania domu oraz poprawi komfort życia jego mieszkańców.

Dom bez strat ciepła? To możliwe! Jak pozbyć się mostków termicznych z pomocą wełny mineralnej?

Gdzie dochodzi do największych strat ciepła w domu?

W każdym domu występują miejsca, gdzie dochodzi do największych strat ciepła. Dlatego inwestor powinien skupić się na ich dokładnym ociepleniu, aby zminimalizować ten problem. Kluczowe elementy konstrukcji budynku pod tym względem to dach, poddasze i ściany.

Szacuje się, że przez dach ucieka około 30% całkowitej straty ciepła w obiekcie, a przez ściany około 25% energii cieplnej.

Poddasze również ma kluczowe znaczenie w procesie izolacji. Ważne jest, aby przeprowadzić skuteczną izolację termiczną, co pozwoli zredukować ubytki ciepła i ograniczyć koszty eksploatacyjne. Pamiętaj, aby do izolacji termicznej wykorzystywać tylko najwyższej jakości produkty, takie jak wełna mineralna URSA.

Jak eliminować mostki termiczne?

Prace termomodernizacyjne obejmują także eliminację mostków termicznych, które powstają w miejscach przerwania warstwy izolacyjnej. Mogą mieć charakter punktowy lub liniowy. Mostki punktowe występują w miejscach mocowania elementów, na przykład przy stalowych kotwach.

Mostki liniowe powstają w miejscach łączenia elementów konstrukcji, takich jak połączenie płyty stropowej z balkonem.

Im lepiej wykonana izolacja termiczna z wykorzystaniem wełny mineralnej URSA, tym mniejsze będą straty ciepła w miejscach mostków termicznych. Choć nie wszystkie mostki termiczne da się całkowicie wyeliminować, można skutecznie przeciwdziałać ich negatywnym skutkom.

Materiały do izolacji termicznej i akustycznej przegród budynku z oferty URSA.

Dlaczego warto postawić na wełną mineralną?

Wełna mineralna to jeden z materiałów izolacyjnych rekomendowanych przez ekspertów. Dobrej jakości wełna cechuje się wysoką izolacyjnością oraz właściwościami dźwiękochłonnymi. Dzięki temu nie tylko chroni przed stratami ciepła, ale również poprawia akustykę w domu i zapobiega przenikaniu dźwięków.

Izolacja dachu, poddasza i ścian ułatwi utrzymanie komfortu cieplnego wewnątrz budynku.

Jednocześnie do ogrzania domu zużyjesz mniej energii, co korzystnie wpłynie na Twoje rachunki eksploatacyjne. W skali całego sezonu grzewczego oszczędności mogą być naprawdę znaczne. Wykonanie dobrej izolacji to pierwszy krok do poprawy energooszczędności Twojego domu.

Wełna szklana do wdmuchiwania URSA Pure Floc

Jest to produkt uznawany za jeden z najlepszych na rynku, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Doskonałym wyborem jest na przykład mineralna wełna szklana do wdmuchiwania URSA Pure Floc.

Jako materiał izolacyjny ma wiele zalet: jest niepalna, paroprzepuszczalna oraz odporna na pleśń i grzyby. Innowacyjna metoda aplikacji wełny do wdmuchiwania sprawia, że idealnie nadaje się do izolacji trudnodostępnych miejsc.

Specjaliści często wykorzystują ją do ocieplania poddaszy użytkowych i nieużytkowych. URSA Pure Floc jest również popularnym wyborem w izolacji termicznej i akustycznej (dzięki właściwościom dźwiękochłonnym) w budownictwie szkieletowym i modułowym.

Mineralna wełna szklana do wdmuchiwania URSA Pure Floc.

Skorzystaj z Programów Termomodernizacyjnych

Aby obniżyć koszty związane z pracami termomodernizacyjnymi, warto skorzystać z dedykowanych programów rządowych. Obecnie w Polsce największym zainteresowaniem cieszą się Program Czyste Powietrze oraz Ulga Termomodernizacyjna.

Programy umożliwiają właścicielom domów jednorodzinnych zmniejszenie kosztów związanych z ociepleniem budynku przy użyciu wełny mineralnej.

W ramach Ulgi Termomodernizacyjnej, koszt zakupu wełny mineralnej do izolacji termicznej może być odliczony od podatku, z maksymalną kwotą odliczenia wynoszącą 53 000 złotych. Program Czyste Powietrze opiera się na dotacjach celowych.

Przy kompleksowej modernizacji można otrzymać do 33 000 złotych, a przy wykonaniu samego ocieplenia bez dodatkowych prac, dotacja wynosi nawet do 13 000 złotych. Skorzystanie z tych programów pozwala znacznie obniżyć koszty ocieplenia budynku.

Zainteresowani dofinansowaniem mogą znaleźć więcej informacji na oficjalnych stronach wymienionych programów rządowych.

Zadbaj o swój komfort i finanse z URSA

Wybierając szklaną wełnę mineralną URSA, inwestujesz w codzienny komfort, bezpieczeństwo i oszczędność. To dlatego ten materiał jest pierwszym wyborem prawdziwych profesjonalistów.

Producent oferuje kilka linii produktowych o różnych parametrach technicznych, co pozwala na dobranie wełny mineralnej odpowiedniej do Twoich potrzeb i specyfiki budynku.


Źródło i zdjęcia: URSA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT