Zabezpieczenie pęknięć elewacji przed zimą

Na elewacjach zewnętrznych często pojawiają się defekty w postaci rys, pęknięć czy odspojeń tynku. Warto zabezpieczyć je przed zimą, po to, żeby nie uległy powiększeniu. Marka Dekoral ma w swojej ofercie farbę hybrydową, która powstała z myślą o redukcji niewielkich uszkodzeń budynku. 

Zabezpieczenie pęknięć elewacji przed zimą

Promieniowanie UV, wysokie temperatury i deszcze czy mikroorganizmy to jedne z najbardziej niszczących elewację czynników środowiska zewnętrznego. Niestety do powstawania spękań przyczyniają się również błędy wykończeniowe ekipy budowlanej czy po prostu niskiej jakości materiały.

Warto również pamiętać, że każdy nowy budynek osiada do kilku lat po wybudowaniu, co również może przyczyniać się do powstawiania uszkodzeń elewacji. Drobne rysy z czasem, a szczególnie pod wpływem deszczu i mrozu, mogą powodować głębokie uszkodzenia, sięgające nawet murów.

Dlatego ważne jest, aby reagować w porę i naprawić wszystkie spękania przed nadejściem zimowej aury. W pracach pomogą profesjonalne produkty fasadowe, np. Dekoral Professional do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

FARBA HYBYRDOWA DEKORAL Z SYSTEMEM NANOTECH

Nowoczesna formuła farby zawiera specjalny system Nanotech, czyli kombinację spoiw polimerowych i sprawia, że można ją z powodzeniem stosować na spękaniach do 0,2 mm. Produkt nie tylko wypełni i zamaskuje rysy, ale również wzmocni całą konstrukcję elewacji.

Co ważne, skład silikonowej farby Dekoral Professional został wzmocniony specjalnymi włóknami, dzięki czemu pomalowana nią powierzchnia jest wyjątkowo odporna na niszczące oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Właściwość tę doskonale uzupełnia system Nanotech, czyli oparta na spoiwach polimerowych formuła, która bardzo trwale zabezpiecza powłokę przed przywieraniem cząstek brudu, a także porastaniem algami, grzybami czy rozwojem mikroorganizmów.

Jest to szczególnie istotne w przypadku malowania dekoracyjno-ochronnego, którego celem jest również trwałe zabezpieczenie przed dalszą erozją czy pogłębianiem uszkodzeń.

Elastyczna farba hybrydowa Dekoral Professional to produkt nowej generacji, który sprawdzi się doskonale również we wnętrzach, szczególnie tych narażonych na zabrudzenia czy wysoką eksploatację.

Specjalna polimerowa formuła sprawia, że pomalowana nią powłoka odpycha brud i kurz, uniemożliwiając jego wnikanie w ścianę. Dlatego produkt jest polecany, oprócz wnętrz budynków mieszkalnych, również do pomieszczeń przemysłowych czy użyteczności publicznej.

ROCZNY PRZEGLĄD ELEWACJI BUDYNKU

Pora zimowa ma szczególne znaczenie w przypadku uszkodzeń elewacji. Zamarzająca w szczelinach woda sprawi, że w kolejnym sezonie małe pęknięcia i mikrorysy znacznie powiększą swoje rozmiary, prowadząc do dużych uszkodzeń. Dlatego wskazane jest, aby raz do roku, najlepiej latem lub wczesną jesienią zrobić gruntowny przegląd budynku i sprawdzić, gdzie należy wykonać renowację.

Z profesjonalną farbą hybrydową Dekoral Professional z łatwością samodzielnie wypełnimy, zamaskujemy i zabezpieczymy na przyszłość spękane powierzchnie. Produkt charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością do podłoża, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Nadaje się do renowacji elewacji i pokrywania istniejących rys włosowatych, jak i dekoracyjno-ochronnych wymalowań podłoży mineralnych i organicznych, np. tynków cementowo-wapiennych, gipsowych i betonu oraz podłoży wykonanych w systemach suchej zabudowy jako zabezpieczenie przed spękaniami.

Ponadto hybrydowa farba Dekoral Professional gwarantuje jedwabiście mineralny charakter powłoki oraz trwały kolor, dostępny w komputerowym systemie kolorowania Color PRO.

W przypadku użycia we wnętrzach domu silikonowana i oparta na kombinacji spoiw polimerowych formuła, dodatkowo wzmocniona włóknami, sprawia, że ściany są bardzo odporne na ścieranie, szorowanie i zmywanie. Farba posiada atest PZH.

Źródło i zdjęcie: PPG Deco


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE