Uniwersalne płyty z wełny kamiennej PAROC

W gąszczu dostępnych technologii rozwiązań budowlanych, wielu inwestorów zadaje sobie pytanie: czym najlepiej ocieplić dach, jak zabezpieczyć termicznie fasady, a jak zaizolować ścianę działową? Podjęcie tego typu decyzji ułatwić mogą uniwersalne płyty z wełny kamiennej, których ogromnym atutem jest elastyczne zastosowanie oraz dobre parametry termiczne i akustyczne.

Uniwersalne płyty z wełny kamiennej PAROC

Izolacja jest kluczowym czynnikiem wpływającym na efektywność energetyczną i bezpieczeństwo ogniowe obiektu, a także komfort termiczny i akustyczny osób w nim przebywających. Stanowi nieodzowny element wszystkich przegród budynku, bez względu na ich funkcje i typ konstrukcji.

Niezależnie od roli, jaką ma spełniać, odpowiedniej izolacji wymaga każda przegroda obiektu: dach, strop, fasada zewnętrzna, a także ściany działowe – wyjaśnia Łukasz Kondracki, ekspert firmy Paroc Polska. – Ze względu na swoją elastyczność oraz uniwersalność, we wszystkich budynkach, nowych czy modernizowanych, i we wszystkich rodzajach konstrukcji doskonale sprawdzają się płyty z wełny kamiennej – dodaje.

Pod tym względem rynek budowlany oferuje wiele możliwości. Przykładowo, w ofercie firmy PAROC znajdziemy aż trzy różne płyty ogólnobudowlane o zróżnicowanych właściwościach, które można z powodzeniem wykorzystać do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej praktycznie wszystkich elementów budynku, niemal w każdej technologii ocieplenia.

Izolacja jest kluczowym czynnikiem wpływającym na komfort termiczny i akustyczny osób w nim przebywających.

PAROC Solid: sprawdzona jakość

Jak sugerować może sama nazwa, pierwsza z propozycji to płyta o solidnych parametrach termicznych, która do tego zachowuje swoje oryginalne właściwości przez cały cykl życia budynku. To rozwiązanie idealne do izolacji termicznej i przeciwpożarowej ścian zewnętrznych i stropodachów, a także stropów międzykondygnacyjnych oraz lekkich ścianek działowych, gdzie zapewnia skuteczne wyciszenie niechcianych hałasów.

PAROC Solid to rozwiązanie idealne do izolacji termicznej i przeciwpożarowej lekkich ścianek działowych.

Współczynnik przewodzenia ciepła λ na poziomie 0,037 W/mK pozwala stosunkowo łatwo spełnić wymagania współczynnika U dla fasad wentylowanych w konstrukcji szkieletowej – a to dzięki uniemożliwiającej konwekcję powietrza we wnętrzu płyty, optymalnej gęstości.

PAROC Ultra: krok w kierunku energooszczędności 

Niższa przewodność cieplna (λ = 0,035 W/mK) pozwala zauważalnie ograniczyć ilość uciekającego na zewnątrz ciepła, zmniejszając tym samym wydatki na ogrzewanie, co czyni z płyty PAROC Ultra doskonałe rozwiązanie w budownictwie energooszczędnym. Sprawdzi się szczególnie dobrze jako izolacja stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, lecz przede wszystkim przy ocieplaniu obudowy obiektu: ścian zewnętrznych oraz newralgicznych i szczególnie narażonych na mostki termiczne dachów skośnych.

Płyty PAROC Ultra to doskonałe rozwiązanie w budownictwie energooszczędnym.

PAROC Ultra Plus: w sam raz dla domu pasywnego

Superenergooszczędna płyta z bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, wynoszącym zaledwie 0,034 W/mK, jest idealnym wyborem dla budownictwa pasywnego, oraz obiektów o zerowym lub niemal zerowym zużyciu energii.

Znakomite parametry termoizolacyjne sprawiają, że produkt może być stosowany wszędzie tam, gdzie grubość zabudowy jest krytyczna – zwłaszcza w konstrukcjach szkieletowych, wymagających wciśnięcia izolacji pomiędzy żebra, takich jak fasady wentylowane czy dachy krokwiowe. Dodatkowym walorem jest redukująca podatność na konwekcję większa gęstość płyty, dzięki czemu jej właściwości cieplne pozostają niezmienne nawet przy bardzo niskiej temperaturze.

PAROC Ultra Plus jest idealnym wyborem dla budownictwa pasywnego.

Ochrona konstrukcji szkieletowych

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o znaczeniu odpowiedniego ocieplenia budynków. Szczególnie w nadchodzących, chłodniejszych miesiącach, kiedy to izolacja termiczna wpływa nie tylko na dobrostan użytkowników, ale również na ich finanse. Tu nie ma miejsca na kompromisy, zwłaszcza w przypadku coraz bardziej popularnych w Polsce, drewnianych konstrukcji szkieletowych.

Izolacja termiczna wpływa nie tylko na dobrostan użytkowników, ale również na ich finanse.

Wełna kamienna znacząco poprawia odporność ogniową konstrukcji drewnianych, w razie pożaru chroniąc newralgiczny szkielet. Jej siła leży jednak nie tylko w najwyższej klasie reakcji na ogień (A1). Plusem w codziennej eksploatacji jest też jej paroprzepuszczalność i nienasiąkliwość, dzięki czemu płyty PAROC są odporne na działanie wilgoci, a co za tym idzie – rozwój pleśni i grzybów wewnątrz drewnianych konstrukcji – podkreśla Łukasz Kondracki.

Płyty z wełny kamiennej nie osiadają, nie pękają, nie kurczą się i zachowują wszystkie właściwości termiczne bez względu na warunki zewnętrzne. Ponieważ ich efektywny czas bezproblemowej eksploatacji odpowiada cyklowi życia całego budynku, izolacje ogólnobudowlane PAROC stanowią optymalny wybór na długie lata.


źródło i zdjęcia: Paroc Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT