Kiedy można zastosować wełnę mineralną do izolacji podłóg?

Wełna mineralna znajduje zastosowanie nie tylko podczas ocieplania poddasza, ale również podczas ocieplania podłóg. Kiedy można śmiało postawić na wełnę, a kiedy wybrać inne rozwiązania?

Kiedy można zastosować wełnę mineralną do izolacji podłóg?

Kiedy wełna mineralna sprawdzi się przy ocieplaniu podłogi?

Wyróżniamy trzy przypadki, kiedy można ocieplić podłogę za pomocą wełny mineralnej:

  1. W starszych budynkach piętrowych (w większości przedwojennych) spotyka się stropy o konstrukcji drewnianej. Takie stropy między kondygnacjami mieszkalnymi o zbliżonej temperaturze użytkowej, w przypadku modernizacji wymagają głównie poprawy parametrów akustycznych. Do tych celów możemy zastosować produkty climowool w rolce lup płytach.
  2. W stropach drewnianych bardzo często mamy do czynienia z podłogami na legarach. Jest to swego rodzaju konstrukcja szkieletowa, gdzie wełna jest układana poziomo i nie jest bezpośrednio obciążana warstwami posadzkowymi. Tutaj sprawdzą się wszystkie produkty climowool, które dzięki elastyczności i sprężystości dokładnie wypełnią izolowaną przestrzeń.
  3. Przy podłodze nad gruntem lub piwnicą, gdzie zasadniczo mamy dużą różnicę temperatur w strefach rozdzielonych przegrodą, wybierając wełnę, należy zwrócić uwagę na jej parametr izolacyjności cieplnej λ. Im niższy, tym lepiej.

źródło i zdjęcia: climowool sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE