ORAÉ - nagrodzone szkło o najniższym śladzie węglowym

Niezależni eksperci w opublikowanej Deklaracji Środowiskowej Produktu EPD potwierdzili, że ORAÉ jest szkłem o najniższym śladzie węglowym na świecie. Ponadto szkło ORAÉ oraz przeszklenie CLIMATOP LIGHT zdobyły prestiżowe nagrody TOPBuilder 2023.

ORAÉ - nagrodzone szkło o najniższym śladzie węglowym

Zrównoważony proces produkcji wykorzystujący wysoki odsetek stłuczki szklanej oraz odnawialne źródła energii sprawia, że ORAÉ zaznacza swoje miejsce w ograniczeniu emisji CO2.

Dla szkła o grubości 4 mm to tylko 6,64 kg CO2 na m2 w całym cyklu życia produktu (analiza cradle-to-grave), czyli o 42% mniej w porównaniu do stosowanych dotychczas rozwiązań.

Szkło ORAÉ i przeszklenie CLIMATOP LIGHT z nagrodami TOPBuilder 2023

Produkty wrażliwe na zmiany klimatu odgrywają coraz istotniejszą rolę w rozwoju sektora budowlanego. Rosnąca świadomość inwestorów sprawa, że chętniej sięgają po rozwiązania, które pozwolą dbać zarówno o planetę, jak i o komfort użytkowników wnętrz budynków.

Najniższy ślad węglowy na świecie - szkło ORAÉ z deklaracją EPD.

TOPBuilder to ceniony przez branżę na polskim rynku budowlanym prestiżowy tytuł oraz nagroda za wyróżniające się w danym roku produkty, obiekty i usługi.

Więcej informacji na temat nagrodzonych produktów znajdziecie na stronach:

ORAÉ: https://www.saint-gobain-glass.pl/pl/orae
CLIMATOP LIGHT: https://www.saint-gobain-glass.pl/pl/Climatop-XN-Light


źródło i zdjęcia: Saint-Gobain Glass Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT