REHAU wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu

REHAU Window Solutions wraz ze swoją spółką zależną DEKURA zainstalowała nowe urządzenia recyklingowe do oddzielania i sortowania materiałów ze starych okien i odpadów produkcyjnych z PVC.

REHAU wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu

Ten kamień milowy przybliża REHAU Window Solutions o duży krok do osiągnięcia celu, jakim jest konsekwentne zwiększanie poziomu materiału z recyklingu, używanego do produkcji rozwiązań okiennych.

Poprzez dalszy rozwój instalacji do przetwarzania zużytych okien w miejscowości Höxter w Niemczech, REHAU Window Solutions ponownie podkreśla swoją wiodącą rolę jako kreatora i lidera całkowicie zamkniętej gospodarki obiegowej.

Instalacja optymalizuje proces recyklingu i umożliwia niemal dokładne oddzielenie różnych materiałów w rozdrobnionym regranulacie PVC.

- Jestem zachwycony wysoką wydajnością techniczną. Szczególnie technologia optycznej separacji szkła i innych materiałów ze strumienia PVC podkreśla wyjątkową pozycję REHAU Window Solutions jako innowatora i dostawcy premium w branży - powiedział Dr. Uwe Böhlke, CEO REHAU Industries.

Współpraca z firmą DEKURA

W połączeniu z zakładem recyklingu PVCR w Runcorn (Anglia) oraz działalnością recyklingową w zakładzie produkcyjnym w Śremie (Polska), działalność firmy DEKURA stanowi dużą część aktywności REHAU Window Solutions w zakresie zrównoważonego rozwoju.

- Wzmacnia to naszą pozycję na rynku i pokazuje, że nadal jesteśmy liderami i kreatorami inicjatyw w zakresie recyklingu i ponownego przetwarzania starych okien z PVC. Dzięki wykorzystaniu naszych recyklatów w fabrykach w trzech krajach jesteśmy ważnym graczem na europejskim rynku - podkreśla Carsten Heuer, CEO REHAU Window Solutions.

Zrównoważony rozwój w REHAU

Od dziesięciu lat REHAU Window Solutions stosuje wysokiej jakości recyklaty pochodzące z własnych zakładów recyklingowych. Spółka zależna DEKURA zajmuje się w dwóch zakładach przetwarzaniem zwróconych surowców z procesów ekstruzji profili okiennych.

Przy produkcji jednej tony recyklatu, zmniejszenie emisji CO2 w porównaniu do pozyskania nowego surowca wynosi już dzisiaj ponad 50%.


źródło i zdjęcia: REHAU

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT