Systemy Aluprof wykorzystane w kompleksie Centrum Południe

Centrum Południe to kompleks biurowo-handlowo-usługowy, powstały u zbiegu ulic Szczęśliwej i Powstańców Śląskich, w którym wykorzystano nowoczesne systemy aluminiowe firmy Aluprof. W sierpniu 2020 do użytku oddano 28 tysięcy m2, zaś docelowo zagospodarowaniu podlegać będzie aż 85 tysięcy m2, co sprawi, iż będzie to największa wrocławska inwestycja dewelopera Skanska.

Systemy Aluprof wykorzystane w kompleksie Centrum Południe

Ekologiczne aspekty kompleksu Centrum Południe

Budynek posiada lub będzie ubiegać się o liczne certyfikaty:

  • WELL Core&Shell,
  • Obiekt bez barier,
  • WELL Health-Safety Rating.

Ten ostatni jest przyznawany powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, zmniejszających ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy. To szczególnie ważne w kontekście ciągle trwającej pandemii i powrotu pracowników do biur. Ważną cechą Centrum Południe będzie jego ekologiczność. Centrum Południe zostało wyróżnione w konkursie PLGBC Green Building Awards 2021 w kategorii "Najlepszy budynek ekologiczny certyfikowany".

Ideą konkursu, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. To jedyna tego typu inicjatywa, która wyróżnia najlepsze zrównoważone projekty budowlane w Polsce - podkreśla inwestor.

Budynki kompleksu są w 100% zasilane energią wyprodukowaną na farmach wiatrowych. Jej zużycie jest niższe o ok. 1/3. Inwestycja umożliwia ponownie wykorzystywanie wody. Z kolei dziedziniec i chodnik obok biurowców zbudowano z zielonego betonu, pochłaniającego szkodliwy smog. Centrum Południe posiada prestiżowy certyfikat LEED Core&Shell na poziomie Platinum potwierdzający, że inwestycja jest zrównoważona, przyjazna środowisku oraz została zaprojektowana i zbudowana zgodnie z najwyższymi standardami. Certyfikacja LEED dotyczy m.in. oszczędności energii, redukcji zużycia wody czy emisji dwutlenku węglatłumaczą przedstawiciele firmy Skanska.

Jakie systemy Aluprof wykorzystano w kompleksie Centrum Południe?

Budynek, mimo że stoi w cieniu - i przenośnie, i dosłownie - najwyższej i największej wrocławskiej budowli, będzie oferował swoim najemcom zaskakująco dużo światła słonecznego. Jak podaje sam wykonawca „elewacja Centrum Południe zapewni odpowiednią ilość światła dziennego w każdym z budynków. Nie będzie ono zbyt ostre, ale pozwoli zredukować korzystanie ze sztucznego oświetlenia - dobrze wiemy, że słońce ma pozytywny wpływ na nasze dobre samopoczucie i efektywną pracę. Takie ambitne założenia dobrze wyglądają na papierze, trudniej wygląda ich realizacja. Chyba że można przy niej skorzystać z zaufanych i sprawdzonych źródeł najnowocześniejszych oraz najbardziej innowacyjnych rozwiązań - kontynuują przedstawiciele Skanska

System fasady słupowo-ryglowej MB-SR50N HI+
System fasady słupowo-ryglowej MB-SR50N HI+ fot. Aluprof

System fasady słupowo-ryglowej MB-SR50NHI+, który przeznaczony jest do konstruowania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Ten system pozwala budować fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Dzięki bogatej ofercie profili, architekci i projektanci mogą realizować nawet najbardziej śmiałe pomysły w zakresie konstrukcji aluminiowo-szklanych.

Innym, szalenie nowoczesnym systemem zapewniającym Centrum Południe status Futureproof, jest system okienno-drzwiowy MB-86 firmy Aluprof SA, pierwszy w świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym zastosowany został aerożel – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu MB-86 należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze. To dzięki tym rozwiązaniom ogromne fasady wszystkich pięciu budynków będą jednocześnie lekkie, szczelne, ciche i ekologiczne.

źródło i zdjęcia: Aluprof SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT