Firma Drutex świętuje 35-lecie istnienia!

Leszek Gierszewski, twórca i prezes, konsekwentnie kieruje firmą od czasu powstania. Za sprawą jego zdolności biznesowych z wytwórcy m. in. siatek ogrodzeniowych, drutu i wyrobów z drutu czy gwoździ stał się wiodącym producentem stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Obecnie w spółce zatrudnionych jest ponad 3300 pracowników na 110.000 m² powierzchni produkcyjnej.

Firma Drutex świętuje 35-lecie istnienia!

Przede wszystkim rozwój firmy 

- 35-lecie konsekwentnej działalności Drutex to dla mnie bardzo ważny jubileusz. Firmie poświęciłem ponad połowę swojego życia. Budowałem ją od zera, ale dzięki strategii nastawionej na rozwój oraz przy wsparciu fantastycznych pracowników staliśmy się potentatem w branży stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Zaczynałem skromnie od jednego, dwóch pracowników i produkcji drutów, siatek ogrodzeniowych, gwoździ, żeby dojść do produkcji okien, drzwi, rolet.

Rokrocznie inwestujemy dziesiątki, a nawet setki milionów złotych w nowoczesne przestrzenie produkcyjne, w badania i rozwój oraz innowacyjne maszyny i urządzenia, co przekłada się na nasze sukcesy rynkowe. Dziś z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że dzięki wieloletniej pracy i zaangażowaniu stworzyłem przedsiębiorstwo o niepodważalnej, międzynarodowej renomie.

Marka Drutex jest dziś synonimem wysokiej jakości, profesjonalizmu i zaufania dla klientów na całym świecie, a lojalna baza naszych partnerów handlowych i liczba prestiżowych projektów to nasze najlepsze referencje. Zawsze jednak powtarzam, że jesteśmy na początku drogi rozwoju, a najlepsze dopiero przed nami – mówi Leszek Gierszewski, Prezes Zarządu, DRUTEX S.A.

Firma powstała w 1985 roku pod nazwą: Wytwarzanie Wyrobów z Drutu, Łańcuchów i Sprężyn i zajmowała się produkcją siatek ogrodzeniowych. Po dwóch latach działalność została rozszerzona o produkcję drutów, następnie klatek dla lisów.

Kolejno, w 1988 r. zakres działalności został powiększony o wytwarzanie dachówek z blachy. Do tej pory zakład produkcyjny znajdował się w Wiklinie pod Słupskiem, a niedługo później rozpoczęta produkcja gwoździ odbywała się już w Bytowie, gdzie Leszek Gierszewski kupił pierwszy państwowy zakład w województwie sprywatyzowany po wyborach z czerwca 1989 r.

Natomiast od 1991 roku firma działa pod nazwą Drutex. W 1994 rozpoczęła się produkcja okien z PVC i szyb zespolonych, później okien i drzwi z aluminium, z drewna oraz rolet. W 2002 r. z woli Leszka Gierszewskiego zawiązano spółkę pod firmą DRUTEX SA.

Nazwa wprost nawiązuje do pierwotnej specjalizacji przedsiębiorstwa rozwijanego pod kierownictwem Leszka Gierszewskiego.

Zmiana nazwy zapoczątkowała dynamiczny rozwój spółki, która odnosi sukcesy międzynarodowe, a co ważne z roku na rok poprawia swoje wyniki sprzedażowe. O sile i potencjale Spółki świadczy chociażby fakt, że w ciągu 35 lat istnienia Spółka nigdy nie zanotowała spadku sprzedaży rok do roku i cały czas nie zwalnia tempa.

Najnowsze inwestycji Drutex 

Firma zawdzięcza swój sukces  m.in. inwestycjom, na które Spółka co roku przeznacza dziesiątki, a nawet setki milionów złotych. Tylko w 2019 roku firma zainwestowała ponad 93 mln zł! Konsekwencją tego jest m.in. najnowsza hala produkcyjna o powierzchni 14 tys. m², w której uruchomiona zostanie niebawem jedna z najnowocześniejszych lakierni w Europie.

W minionym roku Drutex uruchomił nowoczesny, zautomatyzowany dział wtryskarek wyposażony w renomowane urządzenia i roboty przemysłowe. Niebawem rozpocznie się także rozbudowa budynku biurowego firmy i realizacja kolejnej hali produkcyjnej o powierzchni kolejnych kilkunastu tysięcy m², która pozwoli usprawnić i zoptymalizować procesy produkcyjne w firmie. Jednocześnie Drutex rozpoczął prace projektowe związane z planowaną budową największej z dotychczasowych hal produkcyjnych o powierzchni 60 tys. m².

Drutex należy do gigantów, jest bowiem jednym z wiodących producentów okien w Europie. Każdego dnia w fabryce powstaje około 7 tys. w pełni zindywidualizowanych okien z PVC, drewna i aluminium, a także fasady, ogrody zimowe, rolety oraz drzwi. Spółkę wyróżnia kompleksowość i szybkość działania. Spółka ma sieć składającą się z kilku tysięcy partnerów handlowych na całym świecie. Swoje produkty poza Polską sprzedaje do kilkudziesięciu krajów: m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Australii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych czy Nowej Zelandii.

Za potęgę firmy odpowiada niezależność produkcyjna. Samodzielnie wytwarzane są najwyższej jakości profile okienno-drzwiowe PVC, klasy A, wyłącznie z materiału pierwotnego oraz szyby zespolone. Własny dział B&R systematycznie opracowuje nowe produkty. Kierunkiem, w którym obecnie podąża Spółka jest realizacja strategii przemysłu 4.0. opartej na nowoczesnych technologiach informatycznych, automatyzacji i robotyzacji produkcji.

Źródło i zdjęcia: Drutex

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE