Linia ta pozwoli produkować szkło o grubości od 1,4 milimetra i szerokości do 4,9 metra.
Dzięki tej inwestycji Saint-Gobain w Polsce zwiększa swój potencjał produkcji szkła float zarówno dla sektora budownictwa jak i dla przemysłu motoryzacyjnego o 25%.
Warto zaznaczyć, że w Dąbrowie Górniczej oprócz dwóch linii produkcji szkła float, Saint-Gobain posiada także linię produkcji luster oraz linie produkcji szkła powlekanego i szkła laminowanego.
- Chciałbym wyrazić dumę, że jestem tu dziś z Wami, aby uczestniczyć w inauguracji tej nadzwyczaj nowoczesnej linii - powiedział François-Xavier Moser, prezes Saint-Gobain w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji, podczas uroczystości otwarcia.
- Ta inwestycja o wartości 85 milionów Euro pokazuje, że Polska jest ważnym krajem w strategii rozwoju Saint-Gobain. Rozpoczęliśmy tu swoją działalność przemysłową w 1994 roku. Dziś zatrudniamy ponad 7000 pracowników, mamy 25 zakładów produkcyjnych. Można więc śmiało powiedzieć, że nasza pozycja na rynku polskim jest bardzo silna.
- Produkcja szkła to działalność, z której Saint-Gobain słynie już od 350 lat! Działalność, która wspaniale wpisuje się w misję naszej Grupy. Tworzymy, produkujemy i dystrybuujemy produkty i rozwiązania podnoszące jakość życia codziennego, wszędzie tam, gdzie mieszkamy i przebywamy - podkreśla François-Xavier Moser.
W tym kontekście warto wymienić innowacyjne rodzaje szkła i rozwiązań szklanych, które Saint-Gobain ma w swojej ofercie, jak m.in.: szkło grzewcze EGLAS, szkło zmieniające przezierność PRIVA-LITE, szkło lakierowane PLANILAQUE COLOR-IT, ekologiczne lustra MIRALITE PURE, czy niskoemisyjne szkło ECLAZ, zapewniające maksymalną ilość światła naturalnego we wnętrzach.
Źródło i zdjęcia: Saint-Gobain
Komentarze