Nawiewnik powietrza zintegrowany z oknem

Brevis przedstawia Insolio - innowacyjny nawiewnik powietrza montowany pomiędzy górną częścią ramy a nadprożem. Bez frezowania szczelin. Bez ingerencji w konstrukcję okna.

Nawiewnik powietrza zintegrowany z oknem

Od samego początku głównym celem było stworzenie nawiewnika powietrza, który nie wymaga frezowania szczelin przy montażu. Pracuje razem z oknem, ale nie wpływa na jego parametry. A przy tym jest rozwiązaniem na tyle uniwersalnym, że umożliwia szybką modyfikację funkcji urządzenia i proste dostosowanie do potrzeb użytkownika. Insolio jest urzeczywistnieniem tej wizji. To pierwszy nawiewnik powietrza zintegrowany z oknem.

Z czego jest wykonany nawiewnik Insolio?

Główny korpus został wykonany w całości ze spienionego polipropylenu (EPP) – innowacyjnego materiału, znanego m.in. z branży automotive, po raz pierwszy zastosowanego w nawiewniku powietrza. Unikalne właściwości termiczne sprawiają, że polipropylenowy korpus uzupełnia warstwę ocieplenia, nadając jej jeszcze lepsze parametry, a jednocześnie zabezpiecza nadproże przed przemarzaniem na skutek przepływu chłodnego powietrza.

Dzięki zamkniętym porom spieniony polipropylen nie chłonie wilgoci. Porowaty charakter zapewnia również niezwykłą wytrzymałość i sprężystość. Elastyczny kanał kompensuje ruch okna wywołany zmianami temperatury, a następnie wraca do właściwego sobie kształtu. Miękkość i krzywizna materiału sprawiają, że EPP ma wysoką zdolność pochłaniania dźwięków powietrznych. Dźwięki są odbijane i częściowo pochłaniane już wewnątrz kanału.

Opracowany z użyciem trwałego kompozytu zbrojonego włóknem szklanym, płat sterujący jest wyjątkowo sztywny. Ekstruzja materiału nadaje mu znakomite parametry termiczne, pusty profil i cienkie ścianki skutecznie zapobiegają przemarzaniu płata.

Niewielki, wszędzie się zmieści

Aby Insolio swobodnie mieścił się pomiędzy górną częścią ramy okna a nadprożem, kanał przelotowy został zaprojektowany tak, aby jego wysokość nie przekraczała 26 mm. 10 mm izolacji i aż 12 mm wysokości dla przepływu powietrza zapewniają ogromną wydajność przy doskonałych parametrach akustycznych.

Cechy charakterystyczne Insolio

  • Nawiewnik Insolio daje użytkownikowi pełną swobodę wyboru. Wymiana kasety jest tak intuicyjna, że z łatwością zrobisz to samodzielnie – jednym kliknięciem zmienisz funkcję nawiewnika na taką, która aktualnie odpowiada Twoim potrzebom.
  • Kasety wyposażone w filtr antysmogowy i antyalergiczny filtrują 100% powietrza, które przedostaje się do wnętrza, a wraz z nim szkodliwe pyły, alergeny i roztocza. Filtracja to czyste powietrze i czysty dom. Filtr zatrzymuje cząstki większe niż 0,5 μ, również te, które osadzają się m. in. na szpalecie.
  • Wewnętrzny sterownik regulatora Insolio został zaprojektowany tak, aby całkowicie wyeliminować problem roszenia. Precyzyjnie opracowana konstrukcja wykorzystuje działanie efektów aerodynamicznych, które w połączeniu z odpowiednią izolacją sprawiają, że Insolio nie przemarza, nawet przy największych różnicach temperatur.
  • Wyprofilowany wylot powietrza maksymalnie wykorzystuje efekt Coandy. W ten sposób ruch powietrza jest ukierunkowany płaszczyzną nadproża, a samo powietrze jest równomierniej rozprowadzane w pomieszczeniu.
  • "Ukryta" czerpnia powietrza Insolio licuje z materiałem izolacyjnym co umożliwia głębsze osadzenie ościeżnicy w warstwie ocieplenia oraz jednoczesną poprawę właściwości termicznych i akustycznych okna. Dzięki równym płaszczyznom obu elementów kąt pomiędzy nimi wynosi 0º, a warstwa EPP stanowi prosty benchmark, ułatwiając równe tynkowanie.

źródło i zdjęcie: Brevis

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE