Aluminium jest lekkie, ale równocześnie niezwykle sztywne i wytrzymałe na obciążenia, dlatego powszechnie wykorzystuje się je do budowy ścian osłonowych. Ponadto, jest bardzo plastyczne - okna i drzwi z profili tworzy się na zamówienie, co pozwala na produkcję stolarki w oryginalnych kształtach i formach.
Ten chłodny "look"
Uwagę przyciąga przede wszystkim niepowtarzalny szyk metalu. Chłodne, industrialne, wyróżniające się minimalistyczną prostotą profile to doskonała propozycja do budynków nowoczesnych. Zwłaszcza że Reynaers proponuje rozwiązania, w których rama jest tylko minimalnie widoczna, a całą przestrzeń zajmują przeszklenia.
Z drugiej strony profile aluminiowe sprawdzają się również w budynkach utrzymanych w klasycznym stylu. A to dlatego, że Reynaers proponuje swoje produkty w niezwykle dużej liczbie wybarwień i dekorów - nawet tych inspirowanych naturalnym drewnem (w sumie ponad 400 propozycji). Okna mogą z jednej strony być utrzymane w innym kolorze i rodzaju wykończenia, niż z drugiej!
Bezpieczeństwo stolarki aluminiowej
Stolarka aluminiowa wyróżnia się również znakomitymi parametrami izolacyjności akustycznej i termicznej. Choć metal kojarzy się z chłodem, to zastosowanie wysokiej jakości unikalnych uszczelek i wkładów termicznych wewnątrz komór, pozwala na osiągnięcie energooszczędności nawet na poziomie budownictwa pasywnego (w opcji HI+).
Poza tym, aluminium - w odróżnieniu od okien PVC czy drewna - jest zdecydowanie bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie zmienia koloru i nie odkształca się pod wpływem promieniowania UV. Nie straszna mu wilgoć (co bywa problemem w przypadku drewna), ani grzyby. A do tego oferuje znacznie większą odporność na działanie ognia i dymu, a także... potencjalnych włamywaczy (Reynaers oferuje szereg zabezpieczeń antywłamaniowych).
Stolarka aluminiowa - na lata
Stolarka aluminiowa to również ukłon w stronę ekologii. Cienkie profile umożliwiające stosowanie dużych przeszkleń to gwarancja skutecznego doświetlenia wnętrz. Z kolei możliwość stosowania osłon przeciwsłonecznych przeciwdziała nadmiernej ekspozycji na słońce i minimalizuje wydatki na klimatyzację.
Ale ponad wszystko inne - aluminium to materiał bardzo trwały i przyjazny środowisku. Jak pokazują najnowsze badania, czas życia aluminiowych elementów elewacji wynosi co najmniej 75 lat, a minimum 95% aluminium można ponownie wykorzystać. Oznacza to, że całkowity czas życia może sięgać nawet 1500 lat, mówi Michał Strzelecki, Dyrektor ds. Inwestycji firmy Reynaers Aluminium. Tak długa żywotność stolarki to nie tylko mniejsze problemy w eksploatacji, ale też mniej odpadów, dodaje.
REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na całym świecie.
Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na postawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca około 1770 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.
źródło i zdjęcie: Reynaers Polska
Komentarze