VELUX inwestuje w polskie fabryki

W 2012 r., w związku z wprowadzeniem na rynek nowej generacji okien dachowych, VELUX planuje rozległe inwestycje w fabrykach w Namysłowie i w Gnieźnie. Proces inwestycyjny związany z modernizacją linii produkcyjnych już się rozpoczął i potrwa do jesieni.

VELUX inwestuje w polskie fabryki

VELUX zainwestuje w polskie fabryki środki finansowe oceniane na ponad 190 milionów złotych. Planowane w zakładach inwestycje obejmą modernizację procesu produkcyjnego oraz zwiększenie powierzchni produkcyjnej o około 11 tys. m².

Kolejna generacja okien VELUX ustanowi nowe standardy w zakresie wydajności energetycznej okien połaciowych oraz wygody ich użytkowania. W Polsce wprowadzenie nowości w zakresie okien połaciowych VELUX firma planuje na 2013 r. Ze względu na różnice między obecną i nową generacją okien do poddaszy, konieczne będzie przestrojenie lub nawet wymiana maszyn na urządzenia bardziej zaawansowane technologicznie.

Prezes Grupy VELUX - Jørgen Tang-Jensen"Jest to największa inwestycja firmy VELUX w Polsce od 14 lat i ważny krok w procesie rozwoju firmy. Dzięki zwiększonym mocom, zmodernizowanemu procesowi produkcji oraz wyjątkowym cechom oferowanym przez nową generację okien połaciowych, będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na pojawiające się potrzeby naszych klientów. Planowane inwestycje są wynikiem zmian produktowych oraz rosnącej popularności okien VELUX w Europie Środkowej i Wschodniej", powiedział prezes Grupy VELUX - Jørgen Tang-Jensen.

Obroty spółki NB Polska Sp. z o.o., która jest prawnym podmiotem fabryki VELUX w Gnieźnie oraz Namysłowie osiągnęły w 2011 r. blisko 608 milionów zł. Tym samym odnotowano ich wzrost o 6,5% w porównaniu z rokiem 2010. Wynik ten wskazuje, że w Europie Środkowej i Wschodniej występuje rosnące zapotrzebowanie na okna połaciowe.

Wyższe obroty osiągnęła również VELUX Polska Sp. z o.o., będąca handlową spółką Grupy VELUX w Polsce. Wartość 108 milionów zł stanowi wzrost o 5,9% względem 2010 r. Pozytywne wyniki odzwierciedlają popularność okien VELUX oraz przystępnych cenowo i wysokiej jakości akcesoriów pozwalających oszczędzać energię, takich jak rolety wewnętrzne i zewnętrzne oraz panele słoneczne.

W spółce handlowej i w obydwu spółkach produkcyjnych na koniec 2011 r. zatrudniano niemal 1450 osób. W porównaniu do roku 2010 stanowi to wzrost zatrudnienia o 1,4%.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy VELUX Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: VELUX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE