Nowe okna do poddaszy VELUX

Grupa VELUX rozpoczęła wprowadzanie nowej generacji okien do poddaszy. Ich pierwsza prezentacja miała miejsce podczas zakończonych właśnie targów DACH+HOLZ 2012. Zastosowanie nowych rozwiązań zapewnia oszczędność energii przy zachowaniu bardzo dobrej funkcjonalności i komfortu użytkowania.

Nowe okna do poddaszy VELUX

Międzynarodowe Targi Technik Stosowanych w Budownictwie Drewnianym oraz Technik Montażu Dachów i Ścian DACH+HOLZ International odbyły się w dniach 31 stycznia - 3 lutego 2012 r. Impreza miała miejsce w Stuttgarcie, na nowych terenach wystawienniczych położonych bezpośrednio przy tamtejszym porcie lotniczym.

DACH+HOLZ International - logoTargi DACH+HOLZ odbywają się co dwa lata w ścisłej współpracy z niemieckimi stowarzyszeniami dekarzy i cieśli, którzy zapewniają nadzór merytoryczny. Targi są bezpośrednią kontynuacją znanej imprezy wystawienniczej DACH+WAND.

Prezentowane przez firmę VELUX produkty umożliwiają lepszy dostęp do naturalnego światła dziennego i charakteryzują się wyższą efektywnością energetyczną. Zachowują jednocześnie sprawdzone rozwiązania, będące znakiem firmowym okien VELUX. W konstrukcji nowych okien do poddaszy zastosowano bardziej smukłe profile skrzydła i ościeżnicy, co nadaje im elegancki wygląd.

"Przez ostatnie lata intensywnie pracowaliśmy nad rozwojem nowej generacji okien do poddaszy VELUX. Wyznacza ona nowe standardy użytkowe dla milionów ludzi, którzy cieszą się światłem dziennym i świeżym powietrzem zapewnianym przez okna VELUX. Nowa generacja łączy w sobie doskonałe właściwości izolacyjne ze znacznie zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej. Osiągamy w ten sposób doskonałą efektywność energetyczną", mówi Jørgen Tang-Jensen, prezes grupy VELUX A/S.

Nowe okna do poddaszy VELUXNajnowsza generacja produktów, wraz z wprowadzeniem VELUX Thermo Technology, pozwala osiągnąć lepszą izolację cieplną. Współczynnik izolacyjności standardowych okien dachowych Uw obniżono do 1,2 W/m²K. Większa powierzchnia szyby zapewnia do 18% więcej światła i pozyskuje do wnętrza więcej energii słonecznej. Wszystkie te właściwości sprawiają, że nowe okna do poddaszy VELUX znacznie poprawiają bilans energetyczny.

"Powierzchnia szyby została zwiększona z dwóch powodów. Po pierwsze, chcieliśmy poprawić energooszczędność nowego okna do poddaszy, tak aby cechowała je lepsza izolacyjność oraz większy zysk ciepła z energii słonecznej w zimnych okresach - zapewniając w rezultacie wyjątkowy bilans i efektywność energetyczną. Po drugie, więcej światła dziennego oznacza mniejsze zapotrzebowanie budynków na światło elektryczne, co przekłada się zarówno na oszczędności energii, jak i poprawę samopoczucia osób, które w nich mieszkają i pracują", wyjaśnia Jørgen Tang-Jensen.

"Mamy przyjemność ogłosić, że nowa generacja okien do poddaszy VELUX oferuje również pełną gamę nowych, ulepszonych rozwiązań w zakresie wzornictwa, komfortu użytkowania oraz zasad montażu, które zadowolą wielu naszych klientów, dekarzy, sprzedawców oraz architektów na całym świecie", mówi Jacob Schambye, dyrektor handlowy Grupy VELUX.

Dzięki klapie wentylacyjnej, w nowych oknach do poddaszy VELUX wentylacja możliwa jest również wtedy, gdy okno jest zamknięte. Zapewnia ona bardzo wysoką wydajność i kontrolę dostępu świeżego powietrza.

Nowa generacja okien do poddaszy firmy VELUX - montażNajnowsze produkty firmy VELUX można montować na dwóch różnych głębokościach w konstrukcji dachu. Przy instalacji na obniżonej głębokości okno jest zlicowane z pokryciem dachowym. Znajduje się ono 40 mm głębiej w konstrukcji dachu, co przyczynia się do dodatkowych oszczędności energii i oznacza bardziej estetyczny wygląd.

Gruntownie przeprojektowano dotykowy panel sterowania VELUX INTEGRA®. Zapewnia on zaawansowany technologicznie i komfortowy sposób kontrolowania klimatu we wnętrzach wyposażonych w okna dachowe elektryczne.

Grupa VELUX rozpoczęła wprowadzanie nowych okien do poddaszy od rynku niemieckiego. Na skandynawski rynek produkty trafią wiosną 2012 r. W kolejnych krajach, w tym również w Polsce, okna nowej generacji dostępne będą od 2013 r.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy VELUX, która znajduje się tutaj.

źródło: VELUX, targiwmonachium.pl
zdjęcia: VELUX, dach-holz.de

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE