Roleta zewnętrzna ARZ Komfort marki FAKRO

Dzięki oknom dachowym poddasze jest naturalnie oświetlone i nie brakuje tam świeżego powietrza. Jest to ważne podczas pracy, nauki czy wypoczynku. Okna dachowe mogą niestety przyczyniać się do zbytniego przegrzewania lub wychładzania pomieszczeń. Aby utrzymywać właściwą temperaturę, warto zamontować zewnętrzne rolety ARZ Komfort.

Roleta zewnętrzna ARZ Komfort marki FAKRO

Co daje dachowa roleta zewnętrzna?

Wyposażając okno dachowe w zewnętrzną roletę, zapewniamy na poddaszu komfort termiczny o każdej porze roku, a przy tym zwiększamy bezpieczeństwo antywłamaniowe - i to wszystko w wygodny, bezproblemowy w montażu i eksploatacji sposób.

Roleta umożliwia przede wszystkim kontrolę uciążliwego zwłaszcza w porze letniej ciepła. Dodatkowo pozwoli nam kontrolować ilość wpadającego na poddasze światła. Zimą z kolei stanowi dodatkowy bufor termiczny przestrzeni okiennej, redukując straty energii nawet o 15%.

Zaciągnięta roleta jest elementem poprawiającym bezpieczeństwo, bo utrudnia włamanie. Poza tym, jak każda przesłona okienna, roleta ARZ Komfort pozwala mieszkańcom poddasza chronić swoją prywatność, zwłaszcza wieczorami, kiedy wnętrze jest rozświetlone.

Dlaczego roleta zewnętrzna chroni przed nagrzewaniem lepiej niż wewnętrzna?

Osłony montowane po zewnętrznej stronie okna dachowego zatrzymują promieniowanie słoneczne jeszcze zanim dotrze ono do szyby. Dzięki temu już na wejściu ciepła jest mniej i łatwiej jest obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a potem utrzymać ją na przyjemnym poziomie nawet podczas uciążliwych upałów.

Akcesoria wewnętrzne nie dają takiej możliwości. Ich zadaniem jest ochrona przed słońcem i promieniami UV. Zaciemniają poddasze ale w ograniczonym stopniu chronią przed nagrzewaniem. Pełnią raczej funkcję dekoracyjną.

Zwinięta roleta nie ogranicza kąta otwarcia okna, co pozwala na jego łatwe mycie.

Jak działa roleta ARZ Komfort?

Podstawowym elementem rolety jest pancerz, zbudowany z aluminiowych lameli wypełnionych „ciepłą” pianką. Lamele połączone są ze sobą gumowym łącznikiem, który usztywnia pancerz i zwiększa jego odporność na czynniki atmosferyczne oraz zapewnia cichą, płynną pracę.

Roleta opuszczana jest i zwijana do kasety wzdłuż bocznych prowadnic. Są one pozbawione łamania przy otwieraniu - mają stabilną i wygodną formę jednoczęściową.

Warto podkreślić, że roleta ARZ Komfort jest montowana do ościeżnicy, a nie do ramy skrzydła okiennego, dzięki czemu w żaden sposób nie ogranicza otwarcia okna, kiedy jest zwinięta do kasety.

Przy rozwiniętym pancerzu okno również można otworzyć na ok. 20 cm (o bezpieczeństwo dbają specjalne ograniczniki). Sam montaż przebiega bez problemów, bo rolety ARZ Komfort są kompatybilne z oknami FAKRO.

Ogranicznik otwarcia rolety zabezpiecza ją przed przypadkowym uszkodzeniem.

Bezprzewodowe sterowanie roletami

Rolety zewnętrzne ARZ Komfort do okien dachowych sterowane są za pomocą pilota w bezprzewodowym systemie Z-Wave (ARZ Komfort Z-WAVE) albo przy użyciu smartfona (ARZ Komfort WIFI). Nie musimy decydować się na dany typ od razu - w każdej chwili możliwa jest łatwa modyfikacja elektroniki.

Tam, gdzie nie mamy możliwości doprowadzenia zasilania, sprawdzi się roleta ARZ Komfort SOLAR, wyposażona w baterię solarną.


źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT