Jedną z niewątpliwych zalet tego produktu jest przede wszystkim swoboda regulacji kąta nachylenia lameli, co pozwala na wybór właściwego stopnia zaciemnienia, a tym samym na indywidualne sterowanie przez użytkownika.
Przemyślana konstrukcja, pozwala na tworzenie żaluzji o większych gabarytach, co sprawia, że są one często stosowane w przypadku dużych przeszkleń. Dzięki temu żaluzje doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i inwestycjach mieszkaniowych.
System występuje w czterech wersjach, w zależności od sposobu zabudowy:
- wersja podtynkowa SkyFlow SZF/BX została zaprojektowana głównie z myślą o łatwym i szybkim montażu w nowo powstających budynkach. Skrzynka osłonowa stanowi gotowy element i wykonana jest z giętej blachy aluminiowej.;
- wersja podtynkowa SkyFlow SZF/P dedykowana do montażu w budynkach nowopowstałych lub obiektach istniejących, posiada możliwość ukrycia elementów konstrukcji pod elewacją;
- wersja samonośna SkyFlow SZF/S, zaprojektowana głównie z myślą o montażu fasadowym w obiektach cechujących się dużymi przeszkleniami. Elementem nośnym systemu są prowadnice, przenoszące cały ciężar na słupy fasady;
- wersja adaptacyjna SkyFlow SZF/A, przeznaczona do montażu na elewacji lub wnęce okiennej w obiektach już istniejących. Umożliwia ona podział żaluzji dzięki zastosowaniu prowadnicy podwójnej.
Dostępne jest także rozwiązanie MB-SR50N ZS, zaprojektowane z myślą o realizacjach obiektowych, łączące system żaluzji fasadowej SkyFlow z systemem fasady słupowo ryglowej MB-SR50N.
Dla słupów zaprojektowano specjalne listwy dociskowe umożliwiające montaż wypełnienia fasady oraz listwy maskujące, które jednocześnie pełnią funkcję prowadnicy dla żaluzji.
Funkcjonalność i estetyka
- dostępne dwa rodzaje pinów (sworzni): stalowy (trwały i wytrzymały) oraz PVC (minimalizuje hałas mogący powstać podczas wiatru)
- lamele żaluzji wykonane są z blachy aluminiowej i dostępne w dwóch kształtach lameli: „C” i „Z”. Te pierwsze zostały obustronnie wywinięte do wewnątrz, co gwarantuje sztywność i odporność na oddziaływanie wiatru. Ponadto mają one możliwość obrotu w zakresie 0-180 st. Z kolei lamele w kształcie litery „Z”, dzięki swojej formie zapewniają pełniejsze zaciemnienie i dodatkowo zostały wyposażone w specjalną uszczelkę wygłuszającą. Ich zakres obrotu może się odbywać w przedziale 0-90 st.
- prowadnice jako jedyne na rynku zostały wyposażone w specjalne uszczelki wygłuszające, które niwelują hałas powstający podczas uderzenia lameli o prowadnice
- elementy tekstylne żaluzji (drabinki i tasiemki) wykonane są z poliestru i utrwalane termiczne, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych, rozciąganie, przecieranie, a także oddziaływanie promieni UV czy pojawianie się pleśni.
- drabinka sznurków podczas zwijania układa się w cyfrę 8 dzięki czemu nie wplątują się one pomiędzy lamele, co zapewnia ich płynne zwijanie
- dwie opcje belki dolnej: pełna i półotwarta
- możliwa zabudowa prowadnicy w przypadku wersji żaluzji podtykowej
Więcej informacji znaleźć można na tej stronie.
źródło i zdjęcia: Aluprof S.A.
Komentarze