Jak rozwiązania inteligentnego domu wpływają na wewnętrzny klimat?

Na sterowanie elektryczne decydujemy się zazwyczaj z trzech powodów: by zapewnić komfort, oszczędność energii oraz bezpieczeństwo. Na komfort korzystania z poddasza ogromny wpływ ma zachowanie odpowiednich warunków termicznych, w tym odpowiedniej wentylacji.

Jak rozwiązania inteligentnego domu wpływają na wewnętrzny klimat?

Aby móc cieszyć się zdrowym klimatem we wnętrzu, musimy pamiętać jak ważne jest regularne wietrzenie.

Automatyka w domu daje możliwość automatycznego wietrzenia oraz zdalnego zarządzania zintegrowanymi produktami - za pomocą pilota czy smartfonu.

Bezprzewodowy system umożliwia np. samodzielne zsynchronizowanie otwierania okien z jednoczesnym wyłączeniem grzejników. Pozwala na stworzenie indywidualnych programów, uruchamianych automatycznie w wybranym dniu i godzinie, np. automatyczne opuszczanie rolet zewnętrznych po wyjściu z domu.

Aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo, warto pomyśleć również o oknach dachowych, które mają wbudowany czujnik deszczu. Kiedy spadnie pierwsza kropla automatycznie się zamkną.

Na rynku dostępne są rozwiązania nie tylko umożliwiające zdalne sterowanie oknami dachowymi czy roletami, ale też systemy samodzielnie zarządzające wewnętrznym klimatem domu.

Przykładem jest inteligentny system VELUX ACTIVE, który samodzielnie zarządza oknami i roletami VELUX bazując na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz.

Inteligentne czujniki wewnętrzne nieustannie mierzą temperaturę i wilgotność powietrza oraz stężenie CO2 i na tej podstawie zamykają lub otwierają okna.

Jeśli system wyczuje, że w pokoju robi się zbyt ciepło, zasłoni elektrycznie sterowane rolety czy markizy, dzięki czemu ochroni go przed przegrzaniem. System wentyluje pomieszczenie co najmniej 3 razy dziennie, zwalniając z tego obowiązku domowników.

Odpowiedzi udzieliła Katarzyna Gałek, kierownik Grupy Produktów w VELUX Polska

Źródło i zdjęcie: VELUX Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE