Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości.

Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Okna dachowe odporne na wodę i energooszczędne

Okno VELUX GLU jest wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu. Rdzeń drewniany, z drewna modyfikowanego termicznie, został pokryty ciśnieniowo wytrzymałym i w pełni odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało. Ze względu na te właściwości, okno polecane jest szczególnie do łazienki, gdzie najczęściej gromadzi się para i wilgoć. Inaczej niż w oknach z PCV, poliuretanowa powierzchnia okna jest jednolita; naroża profili są gładkie i bez połączeń, dzięki czemu nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz i brud. Okna są więc bardzo łatwe do utrzymania w czystości - nie wymagają konserwacji przez wiele lat użytkowania, wystarczy tylko zwykłe mycie. Białe wykończenie sprawia, że doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Nowe okno dachowe zostało wyposażone w energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy, który jeszcze lepiej chroni przed ucieczką ciepła z domu i wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki tej konstrukcji współczynnik przenikalności cieplnej Uw =1,1 (W/m2K) i już teraz spełnia wymagania zawarte w przepisach na 2021 roku. Dodatkowo, w nowym oknie zastosowano specjalną konstrukcję szyby, która sprawia, że ma ono bardzo dobry bilans energetyczny, czyli zdolność pozyskiwania darmowej energii ze słońca - współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g równy jest 0,55.

Na energooszczędność ma także wpływ innowacyjna technologia ThermoTechnology™, która polega na zastosowaniu w konstrukcji okna drewna modyfikowanego termicznie. Dodatkowa uszczelka jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność.

Okna dachowe z wygodnym otwieraniem

Okno VELUX GLU otwieramy podłużnym uchwytem w górze skrzydła, ale na dowolnym etapie można domontować elegancją klamkę na dole. Górny system otwierania będzie wygodny, gdy okno umieszczone jest na standardowej wysokości. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić meble, gdyż nie utrudnią jego otwierania. Z kolei dolny system otwierania sprawdzi się, gdy okno zamontowane jest wyżej - w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki. Dla jeszcze większego komfortu okno można zamienić w sterowane elektrycznie w systemie VELUX INTEGRA®. Dzięki temu, za pomocą pilota można na przykład otwierać i zamykać okno, sterować wentylacją i żaluzją.

Nowe okno wyposażone jest w wydajny system wentylacji, zintegrowany z uchwytem otwierającym. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Taki system doskonale sprawdza się podczas długich kąpieli. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Okna dachowe - dodatkowe akcesoria

Okna dachowe w łazience i kuchni warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria, gwarantujące prywatność i kontrolę światła, takie jak żaluzje VELUX PAL. Są odporne na wilgoć, łatwe do utrzymania w czystości i bardzo wygodne w użytkowaniu - ich pozycję reguluje się za pomocą suwaka. Brak wiszących sznurków sprawia, że wyglądają elegancko i estetycznie. Idealnie pasują do rozmiaru okna i można je zamontować samodzielnie dzięki systemowi Pick&Click®.

źródło i zdjęcia: VELUX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT