Koniec z tradycyjnymi zamkami! Poznaj SafeGuard - inteligentny system kontroli drzwi wejściowych

W obliczu rosnącej liczby włamań i kradzieży, coraz więcej osób interesuje się elektronicznymi systemami zabezpieczeń. Firma Schüco odpowiada na te potrzeby, wprowadzając rewolucyjny system kontroli dostępu SafeGuard. System ten łączy inteligentny mechanizm ryglowania z intuicyjną obsługą za pomocą smartfona.

Koniec z tradycyjnymi zamkami! Poznaj SafeGuard - inteligentny system kontroli drzwi wejściowych

Według statystyk Głównej Komendy Policji, w Polsce dochodzi do włamania co około 7 minut, a ta liczba stale rośnie. W 2023 roku w co drugim województwie liczba kradzieży wzrosła nawet o 45% w porównaniu do poprzedniego roku.

Najczęściej celem włamań są mieszkania na parterze oraz domy jednorodzinne, zwłaszcza te położone w odosobnionych miejscach.

Fala włamań nasila się szczególnie w okresie wakacyjnym.

System Schüco SafeGuard, w pełni zintegrowany z drzwiami aluminiowymi, zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo i maksymalny komfort obsługi. Łączy on funkcje bezkluczowego dostępu, automatycznego ryglowania oraz raportowania i alarmu dźwiękowego aktywowanego przy każdej próbie manipulacji.

Unikatowy mechanizm, zintegrowany z ościeżnicą drzwi Schüco AD UP 75/90, pozostaje niewidoczny dla osób postronnych.

Innowacyjny mechanizm ryglujący Schüco SafeGuard.

Wbudowany komfort i bezpieczeństwo

Centralnym elementem systemu Schüco SafeGuard jest innowacyjny mechanizm automatycznego ryglowania, który zastąpił tradycyjny zamek bębenkowy. Po zamknięciu, skrzydło drzwi jest automatycznie i bezgłośnie przyciągane do ościeżnicy.

System osiąga klasę RC2 przy zaledwie dwóch punktach ryglujących dla skrzydeł o wysokości do 2300 mm. Każdy z tych punktów jest monitorowany przez 7 czujników, rejestrujących wszelkie próby włamania, które są widoczne w dzienniku zdarzeń w aplikacji na telefonie.

Bezpłatne oprogramowanie umożliwia łatwe zarządzanie dostępem: dodawanie nowych użytkowników i nadawanie im uprawnień, ustawianie godzin ryglowania drzwi oraz aktywowanie funkcji specjalnych, takich jak dezaktywacja automatycznego ryglowania w trybie dziennym, blokada przed dziećmi czy przydzielanie jednorazowego dostępu do strefy holu np. dla kuriera.

System zapewnia maksymalny komfort użytkowania i intuicyjną obsługę.

Aby odryglować drzwi, wystarczy nacisnąć jeden przycisk w aplikacji, a skrzydło otwiera się samoczynnie w ciągu 1,2 sekundy. Dzięki zintegrowanemu mechanizmowi wspomagania zamykanie drzwi wymaga minimalnej siły.

W wersji Schüco SafeGuard Plus dodatkowy napęd elektryczny mocniej dociska skrzydło do ościeżnicy, co zapewnia jeszcze większą szczelność i izolacyjność cieplną.

System Schüco SafeGuard jest zupełnie ukryty i umożliwia obsługę drzwi za pomocą smartfonu.

Starannie przemyślany w każdym szczególe

Pomimo licznych zaawansowanych funkcji, system Schüco SafeGuard jest łatwy w montażu dzięki prefabrykowanym komponentom. Wszystkie elementy elektroniki są montowane w ościeżnicy, eliminując konieczność prowadzenia okablowania w skrzydle.

System działa w trybie Plug&Play, co oznacza, że jest gotowy do użycia od razu po uruchomieniu. Intuicyjna aplikacja umożliwia użytkownikowi łatwe wprowadzenie spersonalizowanych ustawień.

Komunikacja między telefonem a modułem Bluetooth w drzwiach jest szyfrowana, a dane dostępowe są zapisywane lokalnie w urządzeniu.

System pozwala na nadawanie różnych poziomów uprawnień aż 20 użytkownikom. W sytuacjach awaryjnych, takich jak chwilowy brak zasilania, wbudowany moduł zasilania akumulatorowego UPS zapewnia działanie systemu przez dodatkowe 12 godzin.

Schüco SafeGuard można łatwo połączyć z innymi rozwiązaniami kontroli dostępu, takimi jak wideodomofon, przycisk naścienny, panel dotykowy Schüco DCS SmartTouch czy czytnik linii papilarnych Schüco FingerPrint. Integracja z systemem smart home otwiera dodatkowe możliwości w zakresie komfortu i bezpieczeństwa.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl


Źródło i zdjęcia: Schüco

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT