Na przełomie ostatnich lat, drzwi wejściowe przeszły dużą metamorfozę. Od produktu niewyszukanego, praktycznie identycznego w każdym typie budownictwa, przekształciły się w prawdziwą wizytówkę domu, która może zostać spersonalizowana pod konkretne oczekiwania inwestora.
Coraz częściej zmianie ulega nie tylko kształt drzwi, ich kolorystyka i wielkość, ale przede wszystkim ich właściwości termiczne i antywłamaniowe.
Kiedy montować drzwi wejściowe?
Drzwi wejściowe należy montować po wszystkich obróbkach mokrych, co oznacza, że w momencie montowania drzwi, prace nad tynkami i posadzkami powinny być już zakończone.
Na okres przejściowy, czyli czas wysychania tynków i wylanej posadzki zalecane jest montowanie drzwi przejściowych. Po osuszeniu budynku, bez przeszkód można zamontować drzwi docelowe.
Cena drzwi wejściowych
W przypadku drzwi wejściowych pytanie o ich cenę powinno zejść na drugi plan. Stanowią one nie tylko wizytówkę domu, ale przede wszystkim są szczególnie intensywnie eksploatowanym elementem budynku.
Warto zadbać więc, aby były nie tylko estetyczne i wytrzymałe, ale przede wszystkim powinny zabezpieczać dom przed włamaniem, chronić przed hałasem z zewnątrz, a także zapobiegać utratom energii cieplnej.
Warto pamiętać, że zakup drzwi wejściowych to inwestycja długoterminowa. Solidne drzwi od sprawdzonego producenta z pewnością posłużą nam przez wiele lat.
Jak wyregulować drzwi wejściowe?
Poleca się, aby drzwi wejściowe były regulowane przynajmniej raz w roku ze względu na intensywność ich użytkowania. Aby zachować gwarancję należy zawsze wspierać się wykwalifikowaną grupą fachowców polecaną przez firmę, od której kupiliśmy drzwi wejściowe.
Takie rozwiązanie gwarantuje inwestorowi pełne bezpieczeństwo, ponieważ serwisanci dokonujący regulacji doskonale znają produkt, z którym pracują praktycznie każdego dnia.
Jak uszczelnić drzwi wejściowe?
Drzwi wejściowe posiadają system uszczelek, które chronią przed przemarzaniem i przedostaniem się wody do środka pomieszczenia, dlatego nie ma potrzeby ich dodatkowego doszczelniania.
Każdy model posiada określoną klasę odporności, o którą warto dopytać przed dokonaniem zakupu. Polecamy zainwestować w renomowane, solidne drzwi, które uchronią nas od kłopotliwych incydentów i posłużą nam przez wiele lat.
Drzwi wejściowe – jak je spersonalizować?
Personalizacja drzwi nie musi ograniczać się do znajdującej się na nich tabliczki z imieniem i nazwiskiem lokatorów. Rynek stolarki otworowej, podążając za oczekiwaniami coraz bardziej wymagających inwestorów, oferuje szeroką gamę możliwości personalizacji drzwi wejściowych.
Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest indywidualne dopasowanie rozmiaru i kształtu drzwi do architektonicznego projektu budynku. Kolejną możliwością, z której coraz częściej korzystają inwestorzy, jest personalizacja doświetli, zarówno górnych, bocznych, jak i po obu stronach.
Ważną cechą jest również spersonalizowanie koloru zawiasów i kształtu pochwytów. W panujących trendach dominuje kolor czarny, który jest dostępny w ofercie KRISPOL.
W przypadku pochwytów inwestor może wybrać pomiędzy pochwytami wpuszczanymi, licowanymi razem z panelem, jak i tradycyjnymi, umieszczanymi na panelu, do których dodatkowo można zainstalować sensor odcisku palca lub sensor dotyku.
Nowością, w którą możemy doposażyć drzwi wejściowe są również klawiatury kodowe, a także elektroniczne wizjery, które posiadają funkcje monitorowania i zapisywania sytuacji na zewnątrz, co stanowi kolejny element sprzyjający bezpieczeństwu inwestycji.
W przypadku drzwi wejściowych SOLANO można również zastosować trzpienie antywyważeniowe i kontaktron, który podpina się pod system alarmowy budynku.
Drzwi wejściowe – prawe czy lewe?
Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ są to kwestie indywidualnie uwzględnione w projekcie budynku. W niektórych kulturach przyjmuje się, że drzwi wejściowe powinny być otwierane do wewnątrz, aby symbolicznie zaprosić gościa do środka.
Określenie drzwi wejściowych jako prawe lub lewe dotyczą strony zawiasowej. Poza tym drzwi wejściowe można otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz budynku.
O wszystkich tych aspektach należy zdecydować przed dokonaniem zakupu, aby uniknąć niedogodności w przyszłości lub problematycznego obijania się drzwi o elementy konstrukcyjne wejścia.
Drzwi zewnętrze bez zawiasów
To coraz bardziej popularne rozwiązanie. Tak naprawdę, to drzwi zewnętrzne z zawiasami ukrytymi, które po zamknięciu zostają zamaskowane pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą.
Ich wybór wiąże się dodatkową opłatą, jednak montaż takich zawiasów w znaczący sposób wzbogaca standard estetyczny drzwi, a także poprawia bezpieczeństwo budynku, któremu inwestorzy nadają szczególnego znaczenia.
źródło i zdjęcia: Krispol
Komentarze