Taras marzeń - wybierz odpowiednią stolarkę

Kluczową rolę w kształtowaniu wizerunku domu odgrywają okna oraz drzwi tarasowe. Nie tylko stanowią one istotny element architektoniczny, ale także oferują domownikom panoramiczny widok na otoczenie. Wybierając stolarkę otworową na taras, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Taras marzeń - wybierz odpowiednią stolarkę

Design i funkcjonalność

Współczesna architektura coraz częściej skłania się ku rozwiązaniom, które zapewniają obiektom minimalistyczny wygląd, jednocześnie umożliwiając domownikom korzystanie z pięknego widoku.

Idealnie w tę koncepcję wpisują się przesuwne, wielkogabarytowe okna i drzwi tarasowe, jak na przykład MB-SKYLINE TYPE R od Aluprof.

Ich główne atuty to możliwość cieszenia się panoramicznym widokiem oraz płynne łączenie przestrzeni wewnętrznej z zewnętrzną.

Spektakularne przeszklenia pozwalają wnieść do wnętrza elementy natury, tworząc atmosferę relaksu i bliskości z otaczającą przyrodą.

Taras lub ogród staje się w ten sposób nieodłączną częścią domu. Duże przeszklenia nie tylko doskonale doświetlają pomieszczenia, ale również optycznie je powiększają, nadając budynkowi nowoczesny i designerski wygląd.

Rozwiązania oparte na wąskich profilach słupków zwiększają estetyczny walor tarasu i przepuszczalność światła. Dlatego przy wyborze odpowiednich okien i drzwi warto zwrócić uwagę na proporcje ramy do powierzchni szklanej.

Energooszczędność i dobra akustyka

Przy wyborze stolarki tarasowej równie istotne jak design są kwestie takie jak jakość, funkcjonalność, wygoda użytkowania, bezpieczeństwo, izolacyjność oraz energooszczędność oferowanych rozwiązań.

Jak podaje NFOŚiGW straty cieplne, za które odpowiedzialne są okna, sięgają 23,1-36,3%,dlatego tak ważne jest, by postawić na najwyższej jakości rozwiązania, które zapewnią wysoką izolacyjność cieplną. Wśród nich można wymienić  panoramiczne drzwi przesuwne w systemie MB-SKYLINE TYPE R Aluprof, które dzięki zastosowaniu odpowiednich izolatorów i szkła zespolonego posiadają doskonałe parametry przenikania ciepła. Udokumentowane badaniami właściwości izolacyjne tych rozwiązań znacząco minimalizują straty ciepła, podnosząc standard energetyczny całego obiektu. Pozwala to znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie w chłodniejszych miesiącach i za chłodzenie w tych cieplejszych, podpowiada Dominik Szymalski, Product Manager w Dziale Rozwoju Systemów Budowlanych firmy Aluprof.

Wybierając materiały do stolarki, kluczowe jest, aby były one nie tylko wysokiej jakości, ale również miały dobre właściwości izolacyjne termiczne.

Ważne jest także, aby konstrukcja była funkcjonalna. Istotna jest również szczelność okien i drzwi, która jest decydująca dla efektywności izolacji termicznej i akustycznej.

Szczelność ta chroni wnętrza przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Wysokiej jakości uszczelnienia pozwalają na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury – ciepłej zimą i chłodnej latem, co sprzyja energooszczędności budynku.

Duże przesuwne okna i drzwi tarasowe powinny być również łatwe w obsłudze. Mechanizmy otwierania i zamykania powinny funkcjonować płynnie i bez wysiłku. W przypadku ciężkich skrzydeł konstrukcyjnych, warto rozważyć wyposażenie ich w napędy automatyczne, co umożliwi komfortowe i bezpieczne użytkowanie.

Innowacje dla komfortu użytkowania

Rozwiązania MB-82HS i MB-SKYLINE TYPE R od Aluprof umożliwiają realizację imponujących przeszkleń. Model MB-82HS, będący nowością w ofercie firmy, umożliwia tworzenie podnoszono-przesuwnych drzwi, które łączą w sobie atrakcyjny design z wysoką izolacyjnością termiczną.

Ta zaawansowana technicznie konstrukcja pozwala na wykonanie skrzydeł o wymiarach do 3,24 x 3,3 m i wadze do 600 kg, spełniając obowiązujące trendy. Dostępne są różne warianty słupków, w tym SI+ o lepszych parametrach termicznych oraz wąski słupek gwarantujący nieograniczony widok.

Drzwi te można wyposażyć w bogaty zestaw okuć i dodatkową automatykę dla zdalnego sterowania. Charakterystycznymi cechami są zerowy próg, wąski słupek i brak listew maskujących, co podnosi estetykę produktu.

MB-82HS wyróżnia się również wysokimi parametrami technicznymi: współczynnik przenikania ciepła Uw od 0,6 W/(m2K), wodoszczelność 750 Pa oraz odporność na obciążenie wiatrem 1200 Pa. Słupek w wariancie SI+ zapobiega kondensacji nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

MB-SKYLINE TYPE R, z kolei, oferuje drzwi przesuwne z ukrytą ramą, które mimo dużych wymiarów (do 4 m wysokości i 1200 kg wagi skrzydła ruchomego) zachwycają designem i funkcjonalnością.

Całkowicie ukryte profile skrzydła, wąski słupek oraz płytkie ościeżnice ułatwiają przesuwanie ogromnych elementów bez dużego wysiłku, działając niemal bezszelestnie. Produkt ten daje nowoczesny i lekki wygląd, zapewniając jednocześnie panoramiczny widok.

Wybierając idealne drzwi tarasowe, kluczowe jest uwzględnienie designu i jakości. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom Aluprof, można stworzyć projekt, który doskonale odpowiada współczesnym trendom architektonicznym, nie rezygnując przy tym z żadnego z tych aspektów.


Źródło i zdjęcia: Aluprof

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT