Otwórz salon na naturę z panoramicznymi drzwiami Schüco

W 2024 roku trendy wnętrzarskie będą celebrować bliskość z naturą, manifestując się poprzez barwy ziemi, zastosowanie naturalnych materiałów oraz obfitość zieleni. Centralnym punktem takich aranżacji stają się duże drzwi przesuwne, które umożliwiają harmonijne połączenie wnętrz z otoczeniem.

Otwórz salon na naturę z panoramicznymi drzwiami Schüco

System przesuwny Schüco AS PD 75.HI, z jego możliwością tworzenia efektownych, panoramicznych widoków, doskonale wkomponowuje się w te koncepcje, łącząc przestrzeń mieszkalną z zewnętrzną naturą.

W nadchodzącym roku, zaakcentowanie naturalnego charakteru domowych przestrzeni będzie kluczowe. Oczekuje się, że przyniesie to odczucie ciepła i spokoju za sprawą ziemistych tonacji – od brązów przez beże po odcienie zieleni, jak również dzięki botanicznym i kwiatowym motywom.

Żywe rośliny, takie jak popularne kwiaty doniczkowe, staną się esencją takich aranżacji. Dla posiadaczy domów z możliwością bezpośredniego dostępu do ogrodu czy tarasu, idealnym rozwiązaniem będą szerokie, tarasowe drzwi przesuwne, umożliwiające płynne przejście między wnętrzem a zewnętrzną zielenią.

Schüco AS PD 75.HI oferuje panoramiczne drzwi z minimalnymi ramami, dostępne w trzech wersjach, które pozwalają na stworzenie efektu "szklanej ściany", składającej się z maksymalnie czterech skrzydeł o imponujących rozmiarach do 3500 mm szerokości i wysokości.

Takie minimalistyczne i eleganckie rozwiązanie doskonale wpisuje się w różnorodne koncepcje wnętrzarskie, od naturalnych i rustykalnych po te inspirowane stylem quiet luxury.

Zlicowana ościeżnica w drzwiach Schüco AS PD 75.HI może być zaprojektowana tak, że po zamknięciu skrzydła nawet pochwyt jest niewidoczny.

Naturalne uzupełnienie wnętrz

Schüco AS PD 75.HI oferuje panoramiczne drzwi przesuwne, które umożliwiają dopasowanie do osobistych preferencji, potrzeb komfortowych oraz specyficznych wymogów aranżacyjnych. Dostępne są różnorodne opcje, w tym Access Line z wąskimi ramami czy zupełnie ukrytymi w wersjach Design Line i Performance Line, które pozwalają na indywidualną konfigurację.

W przypadku Access Line, proste i czyste linie profili tworzą doskonałą ramę dla zewnętrznych widoków, podczas gdy wersje Design Line i Performance Line, dzięki całkowitemu zintegrowaniu z przegrodami, sprawiają wrażenie nieprzerwanej, szklanej ściany.

Dodatkowo, zerowy próg zapewnia łatwość przejścia, otwierając nowe perspektywy dla aranżacji wnętrz - na przykład przez dopasowanie koloru i wzoru posadzki salonu do tarasowej okładziny, uzyskujemy efekt płynnego połączenia przestrzeni.

W pionowej ramie ościeżnicy umieszczona dynamiczna osłona maskująca całkowicie zlicowuje się ze ścianą po otwarciu drzwi, co wzmacnia estetyczną spójność i odpowiada trendom minimalistycznych wnętrz.

Wersja Design Line idzie krok dalej, ukrywając elementy konstrukcji aluminiowej w przegrodach budowlanych, a zintegrowany pochwyt chowa się w ościeżnicy po zamknięciu, pozostawiając jedynie subtelną, pionową linię styku skrzydeł o szerokości 35 mm.

Oprócz manualnej, dostępna jest również automatyczna wersja drzwi, gwarantująca niezrównaną wygodę użytkowania. Bogata paleta kolorów oraz opcja drewnianych okładzin wewnętrznych w wersji Wood Design, z profilami w dębowym wykończeniu, idealnie komponuje się z wnętrzami bazującymi na naturalnych materiałach.

Wnętrze łazienki z panoramicznymi drzwiami AS PD 75.HI ze zintegrowaną zewnętrzną osłoną Schüco AB ZDS.

Wnętrza otwarte na zieleń

Drzwi Schüco AS PD 75.HI typu podnoszono-przesuwnego prezentują się jako imponująca, całoszklana konstrukcja, zapewniając przy tym wybitne parametry w zakresie izolacji termicznej, bezpieczeństwa antywłamaniowego oraz izolacji akustycznej.

Na przykład, wariant Performance Line o wymiarach 5 x 3 m cechuje się znakomitym współczynnikiem przenikania ciepła Uw, który może osiągnąć wartość 0,82 W/m²K, przy zastosowaniu szyb o współczynniku Ug = 0,5 W/m²K.

Zaawansowane technologie uszczelnienia chronią wnętrze przed trudnymi warunkami pogodowymi i zapewniają najwyższy poziom wodoszczelności, klasyfikowany na poziomie E 1050, co oznacza utrzymanie szczelności nawet przy bardzo silnym deszczu i wietrze dochodzącym do prędkości 150 km/h, co sprawdza się w warunkach nadmorskich czy górskich.

Drzwi zapewniają również wyjątkową ochronę antywłamaniową, dochodzącą do klasy RC3. Modele z linii Access Line i Design Line, o podobnych wymiarach, gwarantują ochronę antywłamaniową na poziomie RC2 i izolację termiczną w zakresie 0,84-0,86 W/m²K.

System Schüco AS PD 75.HI umożliwia również ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń dzięki możliwości integracji z estetycznymi, zewnętrznymi roletami przeciwsłonecznymi Schüco AB ZDS, których profile harmonijnie współgrają z całością systemu przesuwnego.

Po podniesieniu roleta staje się niewidoczna, tworząc jednolitą i elegancką całość. Zautomatyzowane przesłony, w połączeniu z drzwiami o ukrytym napędzie, nie tylko podnoszą komfort użytkowania, ale również umożliwiają integrację z systemami Smart Home, otwierając nowe możliwości efektywnego zarządzania energią w budynku, co przynosi oszczędności finansowe i korzyści dla środowiska.


Źródło i zdjęcia: Schüco

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT