Schüco LivIng Variant, czyli okno na stylu holenderskim

Domy w stylu holenderskim charakteryzują się wyrazistym, a jednocześnie pełnym ciepła wyglądem. Z zewnątrz odznaczają się ceglaną elewacją i dużymi przeszkleniami, zaś od wewnątrz imponują funkcjonalnością i przestronnością. Okna z PVC-U Schüco LivIng Variant o wyglądzie klasycznej drewnianej stolarki są świetnym uzupełnieniem projektów łączących tradycję z nowoczesnymi akcentami.

Schüco LivIng Variant, czyli okno na stylu holenderskim

Schüco LivIng Variant

Nie przypadkowo styl holenderski stał się inspiracją dla współczesnej architektury europejskiej, w tym również polskiej. Po pierwsze ma w sobie wiele kontrastów – sprawia wrażenie eklektycznego, jednak w rzeczywistości nie ma w nim nic nieprzemyślanego. Jest bardzo przytulny i elegancki, a jednocześnie oszczędny w dodatkach.

Choć Holendrzy lubią łączyć różne konwencje, na pierwszym miejscu stawiają praktyczność. Już na pierwszy rzut oka widać, że niezwykle ważne jest dla nich światło i przestrzeń. To właśnie połączenie dużych okien ze spadzistą konstrukcją dachu i cegłą elewacyjną stały się głównymi atrybutami klasycznego stylu holenderskiego.

To właśnie z myślą o nieszablonowych projektach łączących tradycyjną architekturę z nowoczesnymi akcentami powstały oryginalne okna z PVC-U Schüco LivIng Variant.

Swoim wyglądem nawiązują one do klasycznej drewnianej stolarki. Dodatkowo są niezwykle praktyczne, ciepłe i dają wiele kreatywnych możliwości kształtowania wyglądu elewacji.

Okno jako forma dekoracji 

W klasycznych holenderskich budynkach znaleźć można z pewnością dość wysokie poddasze, które mieści jeden lub nawet dwa poziomy z sypialniami i łazienkami, a także wysoki parter ze strefą dzienną.

Dolna kondygnacja to przede wszystkim duże drewniane okna, to one są punktem dominującym na parterze. Zwykle nawet wieczorem nie są one zasłaniane firankami, ani żaluzjami. Ich jedynym dekoracyjnym akcentem mogą być filigranowe szprosy.

Okno Schüco LivIng Variant z charakterystycznymi profilami o kanciastym kształcie perfekcyjnie odwzorowuje estetykę klasycznych drewnianych okien, a przy tym oferuje wszystkie zalety wysokiej jakości energooszczędnego okna z PVC-U. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać wariant z konturem ościeżnicy 6 lub 15°, a także łączyć je, uzyskując oczekiwany efekt.

Na dodatek dostępne są wykonania z profilami ramy łączonymi pod skosem lub pod kątem prostym. Pełny system obejmuje bogatą gamę szprosów, profili przyłączeniowych i dodatkowych, dzięki czemu możliwe jest wykonanie dowolnej koncepcji okien, drzwi balkonowych czy wejściowych.

W przypadku bardzo dużych wymiarów okna istnieje ponadto możliwość zastosowania szyby wklejanej, która dodatkowo usztywnia skrzydła. W zależności od indywidualnej koncepcji można tworzyć dowolne zestawienia kolorystyczne, np. dobrać ościeżnicę i ramę skrzydła w innych odcieniach lub nadać oknom drewniany wygląd od wewnątrz, a od zewnątrz – klasycznie biały czy nawet metaliczny. Bogata paleta zawiera 200 oklein w kolorach jednolitych i drewnianych oraz nowoczesne okleiny metaliczne AutomotiveFinish.

Przekrój przez okno Schüco LivIng Variant
Przekrój przez okno Schüco LivIng Variant – proste łączenie ram jak w oknach drewnianych. Fot. Schüco

Energooszczędność i bezpieczeństwo

Wielkoformatowe okna mogą generować duże straty ciepła i dyskomfort termiczny w budynku, jeśli nie zostaną wykonane w systemach zapewniających optymalną szczelność i izolacyjność termiczną. Okno LivIng Variant gwarantuje doskonałą efektywność energetyczną, dzięki współczynnikowi przenikania ciepła dla ramy Uf = 1,0 W/m2K. Taki efekt udało się uzyskać dzięki sześciokomorowej konstrukcji i zwiększonej głębokości zabudowy do 120 mm.

W skrzydło można wstawiać specjalne, ciepłe zestawy szybowe o grubości nawet do 52 mm, które dodatkowo podnoszą właściwości izolacyjne okna. Innowacyjny system termozgrzewalnych uszczelek z wysokiej jakości EPDM zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem i wodoszczelność w klasie 9 A.

Stolarka w systemie LivIng Variant może być także wykonywana w optymalnej klasie odporności na włamanie SKG 2. Zwiększona głębokość zabudowy zapewnia dodatkową ochronę okuć przed ingerencją z zewnątrz.

Źródło i zdjęcia: Schüco 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE