PRODUCENCI
Vikersonn Europe GmbH Sp. z o.o
ul.Ryżowa 49, 02-495  Warszawa
tel. 22 882 20 10

Wieloletnia współpraca europejskich inżynierów zaowocowała w 2009 roku zawiązaniem konsorcjum Vikersønn i pierwszymi produkcjami pomp ciepła według norweskiej myśli technologicznej. Bazą konsorcjum był rynek skandynawski i liczne doświadczenia obecnych na nim firm produkcyjnych i montażowych. Swoją wiedzę i know-how włożyli w projekt eksperci z renomowanych firm i instytucji. Dzięki ich pracy powstała technologia pompy ciepła nastawiona na wieloletnią, bezobsługową pracę i niskie koszty inwestycji.

Od czasu założenia konsorcjum Vikersønn działamy w grupie, łącząc doświadczenie specjalistów z wielu europejskich rynków w obszarach odnawialnych źródeł energii. Każdy partner konsorcjum odpowiada za ściśle określone obszary współpracy od projektowania i produkcji zaczynając, a na realizacji zamówień kończąc. Nasz system, dzięki specjalizacji i osobistemu zaangażowaniu właścicieli firm partnerskich w zarządzanie, produkcję, dystrybucję, promocję oraz montaż owocuje wysoką sprawnością i najwyższą jakością naszych produktów i usług.

W 2010 roku nastąpiła decyzja o wejściu z produkcją do Polski. Od 2010 roku pompy ciepła Vikersønn są składane w sterylnych halach w wysoko wyspecjalizowanych zakładach montażu na terenie Polski. Polski rynek, zasobny w wykwalifikowane ekipy montażowe, charakteryzujący się największą dynamiką wzrostu i najniższym nasyceniem w pompy ciepła  w Europie okazał się dla Vikersønn rynkiem priorytetowym. Stąd decyzja o obniżeniu kosztów logistyki i transportu i przeniesieniu produkcji do Polski.

ROZWIŃ OPIS