Ekologicznie odpowiedzialni, czyli rozwiązania solarne Ruukki

Fińska firma Ruukki należy do jednego z wiodących koncernów promujących rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną budynków. Nowoczesne budownictwo, zarówno przemysłowe jak i mieszkaniowe, odnotowuje dynamiczny rozwój bazując szczególnie właśnie na takich materiałach.

Ekologicznie odpowiedzialni, czyli rozwiązania solarne Ruukki

25 marca 2014 r. odbyło się w Warszawie spotkanie na temat nowych produktów dachowych Ruukki wykorzystujących energię słoneczną. Podczas konferencji Ruukki zaprezentowało wprowadzane właśnie na polski rynek rozwiązania solarne, jak również inne produkty firmy m.in. nową generację pokryć dachowych. Spotkanie otworzył Pan Grzegorz Pucek, Dyrektor Sprzedaży w firmie Ruukki. Punktem wyjściowym rozmowy o nowych rozwiązaniach było przybliżenie wartości, jakimi kieruje się Ruukki oraz pozycji firmy na polskim i globalnym rynku. Nową rodzinę produktów solarnych przedstawił Arkadiusz Krześniak, Dyrektor Działu Edukacji i Technologii Ruukki wraz z Pawłem Florczakiem, Product Portfolio Manager Ruukki, który mówił o pokryciach dachowych.

Rosnące ceny energii, coraz surowsze przepisy i świadomość ekologiczna społeczeństwa to główne powody, dla których wybieramy alternatywne źródła energii. Wpływ na wybór systemów solarnych oprócz ich wysokiej jakości powinny mieć również dotacje jakie można otrzymać na sam produkt, prostota jego montażu, serwis i gwarancja.

Podczas spotkania omówiono ogólne zasady działania zestawów solarnych. Zaprezentowano także nowy zintegrowany dach solarny Ruukki Classic Solar, który jest nie tylko w pełni zintegrowany z pokryciem dachowym Ruukki Classic, ale jednocześnie prawie niewidoczny z zewnątrz. W swojej ofercie firma posiada także kompletne (oparte na kolektorach) zestawy solarne oraz systemy na zamówienie, które mogą być instalowane na każdym rodzaju dachu, niezależnie od jego pokrycia.

Zaprezentowane produkty Ruukki gromadzą ciepło promieni słonecznych i przesyłają je do zbiornika, gdzie podgrzewana jest woda. Może ona zostać wykorzystana zarówno do wspomagania ogrzewania budynku oraz w celów użytkowych. Bardziej rozbudowane systemy na zamówienie, są z kolei idealnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych o zwiększonym zużyciu ciepłej wody użytkowej. Wszystkie komponenty Ruukki są wysokiej jakości, będąc jednocześnie przystosowanymi do każdego rodzaju dachu. Dodatkowe korzyści to łatwość montażu eksploatacji oraz serwis.

Natomiast dach solarny Ruukki Classic Solar to całkowicie nowy produkt na naszym rynku. System jest integralną częścią dachu. Dzięki temu jest idealnym, niewidocznym rozwiązaniem dla budynków o wysokich wymaganiach architektonicznych i estetycznych. To właśnie temu produktowi zostało poświęconych najwięcej pytań od zaproszonych gości.

Co bardzo istotne Ruukki oferuje kompletne systemy od samych kolektorów aż po rury przesyłowe. Gwarantuje to wysoką jakość użytkowania i ma znaczący wpływ na żywotność produktu. Systemy solarne mogą zaspokoić nawet połowę rocznego domowego zapotrzebowania na ciepłą wodę.

Druga część spotkania była poświęcona pokryciom dachowym. W nawiązaniu do blachodachówki modułowej Finnera o wysokich walorach estetycznych, zostały przedstawione nowe produkty, które znajdą się w ofercie firmy w najbliższym czasie.

Ruukki Classic Solar będzie pierwszym, zintegrowanym z pokryciem dachowym zestawem dostępnym na polskim rynku. Cieszę się, że jesteśmy firmą, która w tym segmencie rynku ma tak dużo do zaoferowania, podsumował spotkanie Grzegorz Pucek, Dyrektor Sprzedaży w firmie Ruukki.

źródło i zdjęcie: Ruukki

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT