RUUKKI HIARC - Nowa wspólna nazwa powłok stalowych okładzin elewacyjnych RUUKKI

Ruukki wprowadza nazwę Hiarc w odniesieniu do swoich wszystkich powłok dla stalowych okładzin elewacyjnych. Powłoki elewacyjne znane wcześniej jako PVDF, PVDF mat i PVDF HB otrzymają obecnie nazwy Hiarc, Hiarc mat i Hiarc max. Rodzina produktów Hiarc obejmuje również powłokę Hiarc reflect odbijającą promieniowanie cieplne słońca, wprowadzoną na rynek w listopadzie 2013 r. Powłoki Ruukki Hiarc (High-Architectural Colour Coatings) przeznaczone są przede wszystkim do elewacji budynków wykonywanych w wysokim standardzie architektonicznym.

RUUKKI HIARC - Nowa wspólna nazwa powłok stalowych okładzin elewacyjnych RUUKKI

Stale powlekane Hiarc można nakładać na płyty warstwowe, panele elewacyjne i profile design. Najnowsza powłoka z rodziny produktów Hiarc - Ruukki Hiarc reflect - to pierwsza funkcjonalna powłoka elewacyjna wprowadzona na rynek przez Ruukki. Specjalny pigment kolorystyczny zawarty w powłoce Hiarc reflect sprawia, że fasada budynku odbija promieniowanie cieplne słońca, obniżając jego temperaturę w porównaniu z zastosowaniem konwencjonalnej powłoki organicznej. Dzięki dobrej odporności na promieniowanie UV i inne czynniki atmosferyczne, powłoka Hiarc reflect zachowuje swój pierwotny kolor i połysk, nie płowieje i pozostaje czysta.

PVDF to nazwa tworzywa powłokowego stosowana przez wszystkich producentów tego rodzaju wyrobów. Zmiana tej nazwy na Hiarc ma na celu przekazanie potencjalnym klientom informacji, że to właśnie bardzo wytrzymałe, wysokogatunkowe powłoki elewacyjne wytwarzane przez firmę Ruukki nadają budynkom szczególnie trwały i imponujący wygląd, mówi Thomas Hörnfeldt, Wiceprezes ds. stali specjalnych i sprzedaży międzynarodowej w Ruukki Metals.

Rodzina produktów Hiarc obejmuje półmatową powłokę Hiarc semi-gloss, matową powłokę Hiarc mat, a także powłokę Hiarc max, przeznaczoną do szczególnie wymagających warunków atmosferycznych oraz opisaną powyżej powłokę Hiarc reflect. Wszystkie powłoki z rodziny Ruukki Hiarc wytwarzane są w procesie produkcji bez użycia chromu.

źródło i zdjęcie: Ruukki

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT