Rozpoczął się konkurs ISOVER Energy Efficiency Awards

W obliczu zmieniających się wymogów energetycznych problemy izolacji termicznej domów są niezwykle istotne. Wyzwaniem jest tworzenie wydajnych rozwiązań, przyczyniających się do poprawy efektywności energetycznej budynków. Trwa przyjmowanie konkursowych zgłoszeń.

Rozpoczął się konkurs ISOVER Energy Efficiency Awards

W Europie 40% energii zużywają budynki. Gwarancją wysokiego standardu energetycznego budynku jest odpowiednie zabezpieczenie przed stratami ciepła. Izolacja stanowi aż 78% całego potencjału redukcji zużycia energii. Odnawiane i nowe budynki mogą sprostać obowiązującym dla obiektów niskoenergetycznych normom dzięki doskonałej wiedzy technicznej projektantów i architektów.

Celem konkursu 2013 ISOVER Energy Efficiency Awards jest nagrodzenie renowacyjnych i budowlanych projektów, najbardziej innowacyjnych pod względem efektywności energetycznej. Do tegorocznej edycji konkursu ISOVER Energy Efficiency Awards zostaną zakwalifikowane projekty wykazujące się znaczną oszczędnością energii, w których wykorzystano przynajmniej jeden produkt ISOVER.

W przypadku nowych budynków projekty muszą spełniać wymagania energetyczne stawiane obiektom niskoenergetycznym. W obiektach poddawanych renowacji podstawowym wymogiem jest przynajmniej dwukrotne zmniejszenie zużycia energii w porównaniu do pomiarów sprzed modernizacji.

2013 Energy Efficiency Best of Awards - ISOVER"Konkurs jest tak naprawdę wypadkową codziennej działalności ISOVER. Odnosi się z jednej strony do ochrony środowiska naturalnego, z drugiej zaś do poprawy komfortu w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Remontowanie budynków zgodnie z dzisiejszymi standardami efektywności energetycznej może w ciągu roku zredukować łącznie zużycie energii o ponad 20%. Dlatego szukamy projektów poprawiających standard energetyczny obiektów budowlanych, jednocześnie zwiększając komfort ich użytkowania", mówił Menadżer Rozwoju Rynku ISOVER - Henryk Kwapisz.

Nadsyłane projekty oceniać będzie profesjonalne jury, składające się z autorytetów i ekspertów technicznych. Na polskich laureatów konkursu 2013 ISOVER Energy Efficiency Awards czekają trzy nagrody pieniężne: I nagroda - 3000 zł, II nagroda - 2000 zł, III nagroda - 1000 zł. Dwuosobowa reprezentacja zwycięzców będzie uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród. Uroczystość ta odbędzie się w czerwcu 2013 r. w Dublinie w Irlandii.

Najlepsze projekty trafią do księgi "Best Of Book", promującej rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną budynków. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 30 września 2012 r. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są w serwisach internetowych www.isover-eea.com oraz www.isover.pl.

źródło i zdjęcia: isover.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT