Ekspansja Grupy PAROC na rynku rosyjskim

Grupa PAROC, mająca swoje fabryki w kilku krajach Europy, planuje wybudowanie kolejnego zakładu produkcyjnego w Rosji. Nowa inwestycja będzie realizowana w Twerze, na północny zachód od Moskwy.

Ekspansja Grupy PAROC na rynku rosyjskim

Rozszerzenie działalności produkcyjnej na Rosję jest efektem konsekwentnego wypełniania założeń długoterminowej strategii rozwoju. Rozwijający się rynek rosyjski jest dla Grupy PAROC bardzo atrakcyjnym obszarem. Dotychczas firma zdobyła doskonałą pozycję jednego z wiodących dostawców izolacji w regionie Morza Bałtyckiego.

Dyrektor generalny Grupy PAROC - Kari Lehtinen - jest zdania, że na rosyjskim rynku wełny mineralnej nastąpi w najbliższych latach niezwykle szybki wzrost, o dynamice znacznie większej niż w Zachodniej Europie.

"Popyt na wełnę mineralną w Rosji będzie rósł przez następnych kilka lat w tempie około 10% rocznie. Przewiduje się również, że zapotrzebowanie na materiały izolacyjne w Rosji będzie zwiększało się wskutek zaostrzonych przepisów dotyczących wydajności energetycznej i ochrony przeciwpożarowej budynków. Ponadto Rosja jest rynkiem wełny mineralnej, na którym nasze produkty są wysoko oceniane", mówi Kari Lehtinen.

Asortyment produktowy PAROC"W ciągu ostatnich dwóch dekad PAROC wypracował sobie silna pozycję na rosyjskim rynku izolacji premium dzięki działalności placówek handlowych w Moskwie i Sankt Petersburgu. Nasza pozycja jest na tyle dobra, aby z powodzeniem odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie poprzez zorganizowanie własnej, lokalnej produkcji", dodaje Lehtinen.

Firma PAROC jest obecna w 13 krajach europejskich. Jej zakłady produkcyjne znajdują się w Finlandii, Szwecji, na Litwie i w Polsce. Ekspansja Grupy PAROC na rynku rosyjskim oznacza zainwestowanie około 170 milionów euro w Twerze. Powstaną tam trzy linie produkujące izolacje budowlane i linia do produkcji izolacji technicznych.

W nowej fabryce znajdzie zatrudnienie 600 pracowników. Przewidywana roczna wielkość produkcji osiągnie 150 tysięcy ton. Pierwszy etap inwestycji obejmie jedną linię wytwarzającą budowlane materiały izolacyjne, gdzie produkcja rozpocznie się w 2013 r.

Grupa PAROC jest jednym z liderów w dziedzinie produktów energooszczędnych oraz rozwiązań izolacyjnych. W firmowej ofercie znajdują się izolacje budowlane, techniczne i morskie oraz systemy płyt warstwowych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy PAROC, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: PAROC

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT