Nowoczesna blachodachówka – rodzaje, najważniejsze cechy, ceny

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych blachodachówek? Rozważ nowoczesne blachodachówki modułowe. Dzięki zastosowaniu „modułów”, prace dachowe są znacznie łatwiejsze i szybsze, co pozwala skutecznie obniżyć koszty budowy.

Nowoczesna blachodachówka – rodzaje, najważniejsze cechy, ceny

Czym jest nowoczesna blachodachówka?

Czym jest nowoczesna blachodachówka? To wytrzymałe pokrycie dachowe, które nie generuje wysokich kosztów.

Blachodachówka modułowa wyróżnia się na tle innych pokryć dachowych, takich jak ceramiczne i betonowe, oferując atrakcyjny wygląd i łatwość montażu.

Dzięki szerokiemu zastosowaniu, blachodachówki modułowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem dla wielu inwestorów.

Czym wyróżnia się nowoczesna blachodachówka?

Blachodachówki modułowe charakteryzują się wyjątkową trwałością, oferując nawet 50-letnią gwarancję w powłokach Polar Mat i Green Coat.

Są także doskonałym wyborem dla osób dbających o środowisko naturalne, ponieważ produkowane arkusze mają odpowiednie wymiary, co minimalizuje ilość odpadów. Dzięki precyzyjnym obliczeniom specjalistów i dodaniu 5% zapasu, można efektywnie wykorzystać materiał.

Przekonaj się, jakie inne zalety mają nowoczesne blachodachówki modułowe.

1. Konkurencyjna cena

Blachodachówki modułowe oferują doskonały stosunek jakości do ceny, co czyni je atrakcyjnym wyborem nawet dla dużych powierzchni i skomplikowanych dachów. Niska cena wynika z kilku czynników, takich jak łatwy transport i możliwość precyzyjnych pomiarów.

2. Niska waga

Blachodachówki modułowe wyróżniają się niską wagą, podobnie jak blacha trapezowa. Ta cecha ułatwia montaż i transport, a lekkość i mały rozmiar arkuszy przyspieszają instalację. Ponadto, modułowa konstrukcja pozwala na montaż bez widocznych łączeń. Dzięki niskiej wadze, blachodachówki nie obciążają dachu, co umożliwia ich montaż na standardowej więźbie dachowej.

3. Łatwy transport

Nowoczesne blachodachówki modułowe są łatwe w transporcie, ponieważ są produkowane w arkuszach o konkretnych wymiarach, które można przewozić na europaletach. Dodatkowo, blachodachówki można przenosić bez użycia ciężkiego sprzętu, a arkusze mogą być transportowane pojazdami o ograniczonej nośności.

4. Łatwy montaż

Blachodachówki modułowe są zaprojektowane tak, aby były łatwe w montażu. Modułowa konstrukcja umożliwia szybkie łączenie elementów, co przyspiesza proces pokrycia dachowego. To rozwiązanie sprawdza się nawet na dachach wielospadowych o skomplikowanej budowie, takich jak skosy, załamania czy daszki nad balkonami.

5. Efektowny wygląd

Nowoczesne blachodachówki modułowe cechują się estetycznym wyglądem. Minimalistyczne arkusze doskonale komponują się z nowoczesnymi budynkami, nadając im spójny wygląd. Dostępność w różnych kolorach ułatwia dopasowanie pokrycia dachowego do projektu budynku. Prosta budowa arkuszy i brak widocznych łączeń sprawiają, że dach wygląda estetycznie przez cały rok, niezależnie od pory roku, ponieważ zanieczyszczenia takie jak liście i pyłki nie osiadają na powierzchni.

Jakie są rodzaje blachodachówki modułowej?

1. Claro Modular

Blachodachówki Claro Modular są dostępne w formie modułowych arkuszy. Właśnie ten rodzaj cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a do tego jest zgodny z aktualnymi trendami architektonicznymi.

Tym, co wyróżnia blachodachówki Claro Modular jest także elegancki, a przy tym minimalistyczny wygląd, który sprawdzi się w wielu budynkach – zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych.

Blachodachówka modułowa Claro Modular wyróznia się szeroką paletą barw oraz wykończeń, są to m.in.:

  • GreenCoat – Grey RR2H3 i Brown RR887, które wyróżniają się subtelną półmatową strukturą;
  • PolarMat – Premium Antracite i Premium Brown;
  • Mat i połysk – np. RAL 3011, RAL 7016, RAL 8017, RAL 9005 i wiele innych.

2. Retto

Blachodachówki modułowe Retto to świetna alternatywa dla dachówek ceramicznych. Najlepiej podkreśla to ich wzór, który spodoba się miłośnikom klasycznego stylu.

Jednocześnie modele te wyróżniają się doskonałą jakością, stosunkowo niską ceną oraz lekkością charakterystyczną dla nowoczesnych blachodachówek.

Możesz zdecydować się na blachodachówki Retto w różnych wersjach kolorystycznych oraz powłokach. Do dyspozycji masz modele z wykończeniem GreenCoat, Polar Mat oraz Mat.

3. Moderno

Kolejnym rodzajem blachodachówek modułowych jest Moderno. Ten typ wyróżnia się imponującą trwałością, a także łatwym transportem i bezproblemowym montażem.

Szczególnie warto wybierać ten rodzaj blachodachówki do dachów dwuspadowych i kopertowych. Modele Moderno wyróżniają się też efektownym, lekko falowanym wzorem, który bardzo dobrze imituje dachówkę ceramiczną.

Dlatego to idealne rozwiązanie do budynków zaprojektowanych w klasycznym stylu.

4. Vena Modular

Blachodachówki Vena Modular wyróżniają się uniwersalnym kształtem oraz łatwym i szybkim montażem. Ten rodzaj cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród osób, którym zależy na połączeniu trwałości, niezawodności i klasycznego wyglądu.

Właśnie taki efekt tworzy wzór blachodachówek Vena Modular, który przypomina subtelne fale.

Na uwagę zasługuje też fakt, że ten rodzaj blachodachówek występuje w wielu opcjach kolorystycznych – od brązu, po różne odcienie szarości, a skończywszy na czerwieni, bieli i zieleni. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem blachodachówki do nowoczesnych i klasycznych budynków.

Ile kosztują blachodachówki modułowe?

Cena blachodachówek modułowych jest uzależniona od wielu czynników m.in. wykorzystanej powłoki, ilości zmówionego pokrycia dachowego czy też rodzaju blachodachówki.

W każdym przypadku najmniej zapłacisz za nowoczesne modele z powłoką połysk #0,47, a najwięcej za pokrycie dachowe z wykończeniem Crown BT SSAB.

Przekonaj się, ile kosztują blachodachówki modułowe w zależności od rodzaju:

  • Blachodachówka Claro Modular – od 20,02 do 27,16 zł brutto za jeden moduł arkuszu blachodachówki.
  • Blachodachówka Moderno – od 20,02 do 27,16 zł brutto za jeden moduł arkuszu blachodachówki.
  • Blachodachówka Retto – od 20,83 do 27,16 zł brutto za jeden moduł arkuszu blachodachówki.
  • Blachodachówka Vena Modular – od 20,02 do 27,16 zł brutto za jeden moduł arkuszu blachodachówki.

Z czego są wykonane blachodachówki modułowe?

Oczywiście, rodzaj i trwałość materiałów używanych do produkcji blachodachówki modułowej zależy przede wszystkim od producenta. Firma Hanbud kładzie duży nacisk na wysoką jakość.

Standardowe powłoki obejmują połysk, mat i UltraMAT. Dodatkowo, na powierzchnie pokryć dachowych nakłada się powłoki zabezpieczające PREMIUM, takie jak GreenCoat i Polar Mat.

Dzięki temu dach zyskuje dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi, promieniami UV i korozją. To znacząco wpływa na jakość i trwałość blachodachówki oraz na jej ostateczny wygląd.

Zdjęcia przedstawiają powłoki Premium – GreenCoat oraz PolarMat.

Kiedy wybrać blachodachówkę modułową?

Nowoczesne modułowe pokrycia dachowe są idealnym rozwiązaniem dla budynków, gdzie nie można zastosować dachówek betonowych ani ceramicznych.

Blachodachówki modułowe są atrakcyjne ze względu na przystępną cenę oraz łatwość dopasowania do nawet bardzo skomplikowanych dachów wielospadowych.

Ich wytrzymałość jest potwierdzona gwarancją, która może wynosić nawet 50 lat.

Dodatkowo, blachodachówki modułowe wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co umożliwia zbudowanie dachu zgodnego z projektem.


Źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT