Dobór pokrycia dachu w zależności od otoczenia

Na wybór pokrycia dachowego wpływa odległość budynku od zbiorników wodnych, lasów oraz innych obiektów mieszkalnych lub przemysłowych. Materiał dekarski musi być odporny na szkodliwe oddziaływanie czynników miejskich i atmosferycznych, na jakie jest narażony w danej lokalizacji.

Dobór pokrycia dachu w zależności od otoczenia

Jakie pokrycie dachowe sprawdzi się w centrum dużego miasta?

W dużych miastach, w których panuje intensywny ruch uliczny, pokrycia dachowe są narażone na wstrząsy i drgania oraz zanieczyszczenia, emitowane przez pojazdy i zakłady produkcyjne. Wobec tego budynki powinny zostać pokryte łatwym w czyszczeniu materiałem, wykazującym wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i substancje chemiczne.

Takimi parametrami cechują się m.in. blachodachówki i panele dachowe na rąbek. Stalowy rdzeń ze stali zapewnia im wytrzymałość, a powłoka ochronno-dekoracyjna zabezpiecza przed czynnikami chemicznymi.

Do krycia dachów domów zlokalizowanych na terenach silnie zanieczyszczonych polecane są przede wszystkim blachodachówki i panele dachowe pokryte warstwą puralu lub polifluorku winylu z dodatkiem akrylu. W miejscach emisji dużej ilości spalin dachy narażone są na powstawanie osadów, z których muszą być systematycznie czyszczone. Pokrycia blaszane nie sprawiają problemu w pielęgnacji ani nie wymagają skomplikowanej konserwacji.

Czy można zamontować blaszane pokrycie dachowe w okolicy morza, jeziora lub lasu?

Pokrycia dachowe na budynkach w sąsiedztwie lasów muszą być odporne na działanie wilgoci. Materiały dekarskie z blachy stalowej są fabrycznie zabezpieczone przed korozją, a także nienasiąkliwe (woda nie wnika w ich strukturę). Z tego samego względu sprawdzą się w okolicach zbiorników wodnych. Na takich terenach dodatkową zaletę stanowi ich wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ nad morzem budynki bywają narażone na wichury i piasek naniesiony silnymi podmuchami wiatru.

Blachy trapezowe czy blachodachówki cięte na wymiar umożliwiają stworzenie sztywnego i ciągłego pokrycia dachowego, które nie zostanie zerwane pod wpływem porywistego wiatru lub burzy.

Źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT